Logická olympiáda jde do finále v parlamentu

Praha, 24. listopadu 2011

Poslanecká sněmovna ČR bude v pondělí 28. listopadu doslova překypovat inteligencí. Uskuteční se zde totiž finále letošního ročníku Logické olympiády, kterou již tradičně pořádá Mensa ČR a v níž nerozhodují nabyté znalosti, ale logické uvažování.

Do lavic poslanců přitom usedne celkem 195 nejúspěšnějších řešitelů krajských kol této stále oblíbenější soutěže. Letos se jí totiž zúčastnil rekordní počet soutěžících. „Letos se do soutěže zaregistrovalo ve třech kategoriích 32 300 žáků a studentů základních a středních škol, kteří byli postupně vyřazováni v nominačních a krajských kolech,“ připomněla Zuzana Poláková z organizačního týmu olympiády.

Do celostátního finále tak postoupili jen ti nejlepší z nejlepších. „Vítězové se mohou těšit na atraktivní ceny včetně tří notebooků. Především jsme ale pro všechny účastníky finále připravili 11 soutěžních bloků z různorodých logických úloh – od písemného testu, přes promítané bloky, na které soutěžící odpovídají stiskem hlasovacího zařízení, řešení detektivního úkolu až po skládání slov a obrazců, kde odpovídá jen nejrychleji přihlášený.“ dodal předseda Mensy Tomáš Blumenstein. 

Registrace finalistů začíná v 9 hodin, v 10 hodin přivítá účastníky patron soutěže Petr Tluchoř a jak již odstartuje první blok logických úloh. Vyhlášení výsledků a slavnostní předání cen pak proběhne po 15. hodině.

Olympiádu pořádá Mensa ČR již několik let ve snaze doplnit spektrum aktivit pro děti a mládež o soutěž, která dává prostor k vyniknutí i žákům, kteří nemusí být úspěšní v tradičních školních předmětech nebo pochází z různého sociálního a kulturního zázemí. Letošní ročník je významný tím, že probíhá v roce oslav 20. výročí založení Mensy ČR.

Kontakt:

Tomáš Blumenstein
Koordinátor LO 2011
tel. 603 726 030
e-mail: tblumen@mensa.cz

www.logickaolympiada.cz
www.mensa.cz