Logická olympiáda pokračuje krajským kolem

Tisková zpráva: Krajské kolo Logické olympiády v Jihočeském kraji

Tisková zpráva: Krajské kolo Logické olympiády v Jihomoravském kraji

Tisková zpráva: Krajské kolo Logické olympiády v Karlovarském kraji

Tisková zpráva: Krajské kolo Logické olympiády v Královéhradeckém kraji

Tisková zpráva: Krajské kolo Logické olympiády v Libereckém kraji

Tisková zpráva: Krajské kolo Logické olympiády v Moravskoslezském kraji

Tisková zpráva: Krajské kolo Logické olympiády v Olomouckém kraji

Tisková zpráva: Krajské kolo Logické olympiády v Plzeňském kraji

Tisková zpráva: Krajské kolo Logické olympiády v Kraji Vysočina

 

Praha, 31. října 2011

Krajským kolem bude v pátek 4. listopadu pokračovat čtvrtý ročník oblíbené Logické olympiády, kterou již tradičně organizuje Mensa ČR. Nejúspěšnější řešitelé postoupí do celorepublikového finále, které se uskuteční 28. listopadu 2011 v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. 

Logická olympiáda, v níž nerozhodují nabiflované znalosti, ale schopnost samostatného logického uvažování, si za svou historii získává stále větší oblibu. Svědčí o tom vzrůstající počet registrovaných účastníků. „Letos bylo registrováno celkem 32 300 soutěžících, což je zatím nejvíce v historii soutěže,“ informovala Zuzana Poláková z organizačního týmu logické olympiády. 

Soutěžící rozdělení do tří kategorií přitom nejprve absolvovali nominační kola, v nichž on-line vypracovávali nejrůznější slovní přesmyčky, číselné řady a jiné logické problémy, nejlepších 2 050 ve všech 14 krajích pak postoupilo do krajských kol. Počet finalistů z každého kraje bude vypočítán poměrem z počtu soutěžících v nominačním kole. 

Olympiádu pořádá Mensa ČR již několik let ve snaze doplnit spektrum aktivit pro děti a mládež o soutěž, která dává prostor k vyniknutí i žákům, kteří nemusí být úspěšní v tradičních školních předmětech nebo pochází z různého sociálního a kulturního zázemí. Letošní ročník je významný tím, že probíhá v roce oslav 20. výročí založení Mensy ČR.

Kontakt:

Tomáš Blumenstein
Koordinátor LO 2011
tel. 603 726 030
e-mail: tblumen@mensa.cz

www.logickaolympiada.cz
www.mensa.cz