Logickou olympiádu podruhé vyhrál Ondřej Motlíček ze Šumperka

Praha, 26. listopadu 2013

Martin Dedek ze Soukromé základní školy Cesta k úspěchu v Praze, Pavel Hudec  z Gymnázia Jiřího Gutha-Jarkovského v Praze a Ondřej Motlíček z Gymnázia Šumperk se stali vítězi letošního ročníku Logické olympiády pořádané Mensou ČR.

V Míčovně Pražského hradu se včera, 25. listopadu, shromáždilo 195 žáků a studentů z celé České republiky, aby porovnali své síly v logických úlohách ve finále soutěže Logická olympiáda. „Letošní ročník soutěže odstartoval již o prázdninách, registrovalo se rekordních 41 109 dětí z téměř dvou tisíc škol. Nominační kola proběhla v říjnu on-line a 14 krajských kol na začátku listopadu rozhodlo o finalistech soutěže.“ řekl Tomáš Blumenstein, koordinátor organizačního týmu Logické olympiády a také předseda Mensy ČR. 

Na všechny finalisty čekalo osm soutěžních bloků, ve kterých řešili různorodé logické úlohy v mnoha formách – od písemného testu, přes promítané bloky, na které odpovídali stiskem hlasovacího zařízení, řešení přesmyček až po interaktivní část obsahující skládání slov, obrazců, kostek a rovnic, kdy body získal jen nejrychleji přihlášený. „Jsem rád, že jsem zvítězil i ve vyšší věkové kategorii. Loni jsem získal první místo v kategorii B (2. stupeň ZŠ).“ radoval se Ondřej Motlíček ze Šumperka, který letos zvítězil v kategorii středoškoláků.

Letošního finále se kromě soutěžících a organizátorů zúčastnili i významní hosté ze zahraničí - předsedkyně Mensy Francie Ingrid David a předseda Mensy Finsko Kaj Lindholm, z mezinárodního vedení Mensy přijely Therese Moodie-Bloom z Austrálie a Kate Nacard, šéfredaktorka Mensa World Journal. Všichni obdivovali obrovský rozsah akce a velmi oceňovali úroveň našich soutěžících i skvělou atmosféru akce. Mezinárodní zájem o Logickou olympiádu a její rozšíření roste.

Hlavním cílem soutěže je pomocí netradičních úloh a logických problémů děti a mládež inspirovat k aktivitám, které rozvíjejí jejich schopnost myšlení a samostatného uvažování. Generálními partnery Logické olympiády jsou Nadace THE KELLNER FAMILY FOUNDATION a OPEN GATE - gymnázium a základní škola. Logická olympiáda 2013 je realizovaná s podporou Nadace OKD.

 

Kontakt:

Tomáš Blumenstein
předseda Mensy ČR
tel. 603 726 030
e-mail: tblumen@mensa.cz

www.logickaolympiada.cz
www.mensa.cz