Oslavte s námi 20 let existence školy pro mimořádně nadané studenty

Praha, 16. září 2013

Letos v září je tomu již 20 let, kdy se začali vzdělávat první studenti unikátní školy pro mimořádně nadané děti v prostorách Domu dětí a mládeže na Buďánkách v Praze 5, podle nichž škola získala své původní jméno. Do současné doby prošlo školou několik stovek absolventů.

Mensa gymnázium, o.p.s., dříve Osmileté gymnázium Buďánka, o.p.s., je historicky první a jedinečná škola výhradně pro mimořádně nadané studenty, kterou založila skupina rodičů nadaných dětí sdružených v Mense ČR v roce 1993. Mensa je nyní zřizovatelem školy a jako jediná národní Mensa na světě vlastní školu. Za tento mimořádný počin získala v roce 2012 zakladatelka školy Kateřina Havlíčková nejen Medaili Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR za systematickou a průkopnickou práci v oboru rozvoje moderní výuky a podpory intelektově nadaných dětí, ale také jako první Češka mezinárodní ocenění americké nadace Mensa Education & Research Foundation za přínos pro společnost, konkrétně za svou práci v oblasti péče o nadané děti v České republice.

Mensa gymnázium připravuje k tomuto kulatému výročí oslavu. „Byli bychom rádi, kdyby to bylo přátelské setkání všech současných i bývalých studentů, rodičů, učitelů, členů Mensy a přátel školy,“ říká ředitelka školy Mgr. Magda Kindlová. „A když ještě navíc díky výtěžku z akce někomu pomůžeme, máme být na co hrdi,“dodává.

Akce se bude konat ve Spolkovém domě při Klubu Mlejn na Praze 13 dne 10. října 2013 od 17 hodin. Na oslavě vystoupí jednak studenti školy, kteří si připravili ukázky toho, co umí a čím se zabývají ve volném čase - krátké scénky, skoky na trampolíně, disco tance, hru na klavír, tahací harmoniku, cimbál a housle.  Aby byl program pestrý, přizvali jsme k účinkování i hosty z řad spřátelených škol - ZUŠ Řepy nabídne pěvecké vystoupení ze současného světového repertoáru popové hudby, VŠCHT Praha předvede, že chemie může být i zajímavá, vizuálně přitažlivá a chutná.  Z řad známých osobností účast potvrdili zpěvák Petr Kutheil a kouzelník Richard Nedvěd. A jako překvapení pronese zástupkyně jednoho ze sponzorů diamantový přípitek. 

Při příležitosti oslav jsme se také rozhodli udělat někomu radost a pomoci těm, kteří to potřebují. Proto bude většina výtěžku z akce věnována nadačnímu fondu DOBRÝ ANDĚL. DOBRÝ ANDĚL pomáhá rodinám, které se vlivem nemoci dostaly do finanční tísně. Peníze od tisíců dárců DOBRÝ ANDĚL rozděluje každý měsíc rovným dílem stovkám rodin. 

Součástí oslav bude i doprovodný program - výstava o historii a současnosti školy a prezentace nejzajímavějších studentských prací. Na své si přijdou i milovníci gurmánských zážitků, bude připraven raut a v případě příznivého počasí i grilování v přilehlé zahrádce. 

Na akci bude možno zakoupit sborník věnovaný historii školy, její současné podobě, bývalým i současným studentům, pedagogům, psychologům, příspěvek v něm bude mít předseda Mensy ČR Ing. Tomáš Blumenstein, první ředitel školy Mgr. Tomáš Houška, starostka MČ Praha 17 Bc. Jitka Synková, ředitelka školy pro mimořádně nadané děti v Bratislavě a odbornice na vzdělávání nadaných PhDr. Jolana Laznibatová a další.

Přijďte všichni, těšíme se na Vás! 

 

Kontakt:
Mgr. Marcela Fatrová
zástupkyně ředitelky Mensa gymnázia, o.p.s.
Tel.: 257 328 786
mobil: 724 141 928
e-mail: zastupce@mensagymnazium.cz
www.mensagymnazium.cz

 

Tiskovou zprávu si můžete stáhnout ve formátu pdf.