Jarní celostátní setkání Kroměříž 2006


Termín: čtvrtek 4.5. – pondělí 8.5. 2006. Příjezd účastníků ve čtvrtek od 17h. Ukončení pak vyhlášením výsledků v pondělí popoledni.
Ubytování: Hotel Hvězda, Kroměříž, Vážany 182. Pokoje jsou 2, 3 a 4 lůžkové, většina z nich je vybavena koupelnou, toaletou a televizorem. Cena za nocleh s polopenzí (večeře a snídaně) je 320 Kč. Děti do 4 let bez nároku na lůžko zdarma. Kapacita hotelu je 68 lůžek. Pokud bude počet účastníků setkání větší, je v okolí dostatečná nabídka ubytovacích kapacit jak s vyšším, tak i nižším standartem. Přednost mají ti, kteří se zúčastní celého setkání od čtvrtku do pondělí a dále rozhoduje termín přihlášení. -mapa
Program: Ve čtvrtek zahájíme soutěžemi jednotlivců. V pátek nás snad čeká přednáška o restaurování nejdražšího obrazu v České republice, dále budete mít možnost zúčastnit se nějaké té exkurze a pak navštívit galerii Arcibiskupského zámku. Večer pak sestavení týmů a soutěže. V sobotu si venku zasoutěžíte v týmech a odpočinete si u zajímavé přednášky. Na neděli připravujeme celodenní bojovou hru, abyste si také ty památky UNESCO trochu užili. No a v pondělí si na rozloučenou zasoutěžíte jednotlivě a kolem poledne vyhlásíme vítěze soutěží a odměníme je jako obvykle velmi zajímavými cenami. Na závěr potom rozhodneme o místní skupině, která bude organizovat příští jarní setkání.
V sobotu bude v rámci celostátního setkání dne 6.5. od cca 17.00 probíhat Valná Hromada a Rada Mensy ČR, témata budou aktivity a směřování Mensy ČR. Místo VH i RM je hotel Hvězda Kroměříž.
Okolí: Pokud Vás nezaujme připravený program, je v Kroměříži a okolí dostatek lákadel pro strávení volného času. Můžete navštívit výstavu květin ve Věžkách, westernový ranč Kostelany nebo krásnou přírodu nedalekých Chřibů a Hostýnských vrchů. I samotná Kroměříž nabízí celou řadu nejen církevních památek.
Cena: Cena ubytování s polopenzí je za 4 dny 1280 Kč. Registrační poplatek je pro členy Mensy 90 Kč, pro nečleny 170 Kč. Registrační poplatek bude snížen o 120 Kč těm, kteří připraví pro ostatní soutěž zařazenou do programu setkání a zvýšen o 60 Kč těm, kteří se přihlásí po uzávěrce přihlášek anebo po uzávěrce změní den příjezdu či odjezdu. Děti do 12ti let registrační poplatek neplatí. Celkovou částku zašlete, prosím, v den přihlášení na účet číslo 966 872 02 87 / 0100 s variabilním symbolem Vaším rodným číslem.

Kroměříž bude již deváté celostátní setkání v řadě, které připravujeme společně s místní skupinou Prostějov: Škrdlovice 98, Šubířov 99, Karlov 00, Svojanov 01, Dukovany 02, Jedovnice 03, Český ráj 04, Vranov 05 a Kroměříž 06. A tím také tato řada končí. Počínaje letošním podzimem začíná organizace celostátních setkání Mensy ČR putovat po jednotlivých místních skupinách. Podzimu se ujala Jana Hesová a MS Plzeň a o organizátorovi příštího jarního rozhodneme právě na konci kroměřížškého setkání hlasováním přítomných. A abychom měli z čeho vybírat, vyzývám aktivní místní skupiny, aby si připravily svůj návrh.

Na setkání s Vámi v Kroměříži se těší Tomáš Blumenstein a místní skupina Prostějov.
Kontakt: tblumen@mensa.cz, 603 726 030