Jarní setkání – Bílý Potok

 

Ahoj lidi,

Klikněte pro obrázek v plné velikosti Doba jarního setkání se velmi razantně přiblížila, proto je čas se zabývat konkrétními záležitostmi. Proto zopakuji pár technicko-operativně organizačních podrobností, se kterými už jste měli možnost se seznámit, dále pak uvedu další podrobnosti k uspokojení vaší zvědavosti a usnadnění vašeho případného rozhodnutí se akce účastnit.

- Jarní setkání 2007 Mensy se bude konat (nezasáhne-li nějaká vyšší moc) v termínu od 4. května do 8. května 2007 v krásném kraji Jizerských hor, konkrétně v Bílém Potoce, kterážto obec nachází se prakticky na úpatí hor Smrk.

 Klikněte pro obrázek v plné velikosti

ubytování

bude v rekreačním areálu „Jizerky – Bílý Potok pod Smrkembuď v budově, kde jsou pokoje 2 – 4 místné s příslušenstvím, nebo v chatkách, kde jsou vždy pokoje 2 + 3 + příslušenství a možnost přitopení. Proti stanům není námitek, zádrhel spočívá ve skutečnosti, že neexistují společné sociálky, takže případným uživatelům stanů bych doporučil předem se dohodnout o užívání WC a koupelny s někým v chatce či budově. Požadavky na způsob ubytování (budova, chatka) máte možnost uvádět v přihlašovacím formuláři, v případě speciálních požadavků (kdo s kým ano či naopak s kým vůbec ne) použijte poznámku v přihlášce, případně email, v případě přetlaku na některý druh ubytovacích zařízení si vyhrazujeme možnost vaše požadavky modifikovat s tím, že přednost budou mít ti, kteří se přihlásili dřív.

 

Klikněte pro obrázek v plné velikosti

cena

170,- lůžko a noc + 110,- polopenze
(pro menší děti existuje možnost dětských porcí – pak je cena za jídlo 60,- Kč, nepodceňujte však schopnost kapacit žaludků svých ratolestí po (třeba) 10 km chůze),
tedy celkem 280,- Kč na osobu a den,
za čtyři noci tedy 1120, - Kč,
k tomu je nutno připočíst registrační poplatek ve výši 90,- Kč pro člena Mensy a 180,- Kč pro nečlena Mensy (těm, kteří se budou na chodu setkání podílet formou přípravy testu či hry bude registrační poplatek, v duchu tradice setkání, vrácen), děti do 10 let registračnímu poplatku nepodléhají

 


Klikněte pro obrázek v plné velikosti

přihláška

– je nutno podat pomocí elektronického formuláře nejpozději do 15. dubna 2007 včetně, v případě pozdějšího přihlášení (doporučuji raději i telefonicky dohodnout) je nutno počítat s manipulačně sankčním poplatkem ve výši 100,- Kč navíc, stornování podané přihlášky do výše uvedeného termínu je bez sankce, v případě storna po uzavření termínu přihlášek (tedy od 16. dubna dále) bude dotyčnému stržena částka odpovídající součtu jeho registračního poplatku + 100,- Kč manipulačně sankčního poplatku.

 


Klikněte pro obrázek v plné velikosti příslušně vypočítané částky uhraďte, prosím na účet č. 1408657123/0800 pokud možno rovněž do 15. dubna 2007, do chlívce nazvaného „sdělení pro příjemce“ uveďte vaše jméno nebo jiné vhodné identifikační vodítko k jednoznačnému přiřazení vaší platby.

součástí areálu jsou dvě jídelny (cca 55 + 20 míst), v případě vyšší účasti by se musela řešit nějaká blíže nespecifikovaná varianta směnnosti baštění (ale to je jen technicko- organizační problém), a další společenské místnosti, hříště na volejbal, nohejbal a minigolf, přičemž toto všechno nám bude k dispozici,

v době podávání jídla a pokud bude zájem – bude do cca 24 hodin k službám fungující výčep, po dohodě by bylo možné zařídit jedno jídlo v úpravě pro vegetariány – požadavek je možný přes přihlašovací formulář.

zvířecí miláčkové do areálu mohou rovněž bez jakéhokoli omezení (mám na mysli psy, ne krokodýly, nosorožce nebo hady), přičemž se předpokládá, že paničky a páníčkové si nutné produkty svých souputníků uklidí.

v dosahu i pěší chůze pěší se nachází mnoho přírodních i společenských zajímavostí a lokalit, které budeme moci navštívit a podívat se na ně, nedaleko je jeden z nejrozsáhlejších hradů a zámků – Frýdlant, kombinací auta a pěší chůze, případně na kole je možné se dostat na protrženou přehradu v Desné, podívat se na část bývalého pohraničního opevnění, na rozhlednu na Smrku (není nejvyšší horou masívu Jizerek, na polském území je ještě jedna hora asi o 3 m vyšší), Hnojový dům na Jizerce, do lázní Libverda, slavné restaurace Obří sud (dnes ale spíše kasaštyk zaměřený na německé turisty), na chatu Smědava, do poutního chrámu a bývalého kláštera v Hejnicích, na prameniště Jizery, prales na hoře Jizera nebo nádherné skalní vyhlídky v okolí Hejnic a Bílého Potoka a desítky pomníčků podél cest, připomínají dávné smutné události. Pouhých 30 km je do Liberce – zde lanovka na Ještěd, bazény, ZOO, botanická zahrada, dále pak Tesco, Makro a Hypernova.


Klikněte pro obrázek v plné velikosti

celá oblast je velmi atraktivní z hlediska turistiky, v duchu úsloví, že všechno zlé je k něčemu dobré, neboť když v 80 letech došlo prakticky k úplnému zničení jehličnatých porostů v této lokalitě, byli lesníci postaveni před nutnost napadené dřevo vytěžit. K tomu využili v té době poněkud zanedbanou a zapomenutou hustou síť lesnických cest, které rekonstruovali, a tyto komunikace tvoří dnes základ velmi bohaté sítě turistických a hlavně cyklistických tras. Kdo je ochoten sebou vláčet kola, rozhodně neprohloupí.

na sobotu se snažíme zajistit ještě nějaký program v místě – třeba exkurzi do některého z blízkých průmyslových závodů, problém je však v tom, že termín je pro exkurze jaksi „blbý“, neboť je prodloužený víkend a zatím není moc jisté, zda se vůbec někde bude pracovat. Tuto záležitost budeme pravděpodobně s jistotou vědět až těsně před setkáním a budeme to řešit operativně.

 

doprava

– s ohledem na poněkud odlehlou lokalitu je asi nejlepší auto – parkování v areálu bez problémů. Možný je autobus – zastávka Bílý potok,škola, pak cca 1000 – 1200 m nebo vlak – zastávka Bílý Potok, cca 2 – 2,5 km, frekvence veřejné dopravy je však poměrně řídká. Po dohodě jsme schopni pro potřebné na nádraží dojet.

 

Klikněte pro obrázek v plné velikosti Na závěr ještě jedna věc, přípravný tým je (zatím) cca 5 – 7 členný, což je asi zvládnutelné, ale pokud někdo cítí chuť či potřebu se na přípravě aktivně podílet, bude vítán. Centrum přípravy je umístěno někde poblíž Mladé Boleslavi, ale při dnešních možnostech komunikace nevidím problém s účastí kohokoli a odkudkoli. Ocenil bych – a osvědčilo se – kdyby majitelé mobilní výpočetní techniky, fotoaparátů a dalších technických vymožeností umožnili využití tohoto alespoň pro případnou výrobu již tradičního informačního plátku nevalné úrovně. Rovněž kdokoli má námět na třeba i velmi krátkou soutěž, hru či test, nechť si toto duchovní bohatství nenechává jen pro sebe.

Těšíme a doufáme, že využijete možnost zajet s Mensou zase někam jinam.

 


Za organizační tým Jarního setkání 2007

Ladislav Bimbo Nádvorník

Fotky z okolí:
Klikněte pro obrázek v plné velikosti Klikněte pro obrázek v plné velikosti Klikněte pro obrázek v plné velikosti
Klikněte pro obrázek v plné velikosti Klikněte pro obrázek v plné velikosti Klikněte pro obrázek v plné velikosti
Klikněte pro obrázek v plné velikosti Klikněte pro obrázek v plné velikosti