Podzimní celostátní setkání Mensy Čenkovice 2009

Vážení a milí!

Ještě jste ani nestačili vstřebat dojmy z jarního setkání a už se pro vás chystá další zážitek, PODZIMNÍ CELOSTÁTNÍ SETKÁNÍ MENSY. Organizační tým již započal s přípravami této tradiční akce, která se v letošním roce bude konat v termínu od středy 16. do neděle 20. září v chráněné krajinné oblasti Orlické hory, a to v hotelu ATLAS v Čenkovicích, přímo pod Bukovou horou, 110 km severozápadně od Brna a 180 km na východ od Prahy.

 

Pro naši skupinu budeme mít k dispozici celý hotel a ubytováni budeme ve 4 lůžkových pokojích se společným, ale nově renovovaným, sociálním zařízením. Cena je stanovena za přitápěný hotel, a to na 290 Kč za osobu a noc s polopenzí. Celý pobyt vás tedy přijde na 1 160 Kč.

Děti do 3 let mají pobyt zdarma a děti ve věku 4-10 let mají pobyt s polovičními porcemi jídla za poloviční cenu, tj. 145 Kč za noc.

K této ceně si připočítejte ještě registrační poplatek, který činí pro přihlášené do 16. července 100 Kč, pro přihlášené od 17. července do 16. srpna 150 Kč a pro přihlášené po tomto termínu 200 Kč. Pokud uspořádáte pro ostatní soutěž, hru, program nebo workshop, bude vám registrační poplatek snížen o 100 Kč. Děti do 10 let registrační poplatek neplatí. Nečlenové Mensy starší 15 let mají registrační poplatek zvýšený o 100 Kč.

Pokud preferujete vegetariánskou stravu, uveďte tuto informaci v přihlašovacím formuláři.

Obědy ve stylu tradiční české kuchyně bude možné objednat individuálně za cenu 65 Kč.

Pokud se budete chtít zúčastnit čtvrtečního výletu na Suchý vrch a tvrz Bouda, připočtěte si k této ceně ještě 90 Kč, studenti a důchodci 75 Kč, děti od 6 do 15 let 60 Kč. ZTP a děti do 6 let mají vstup volný.

Peníze posílejte na účet: 162343663/0300. Variabilní symbol uvádějte vaše datum narození. Částka je splatná současně s podáním přihlášky.

V budově je jídelna a bar, několik učeben, klubovna, herna, stolní tenis, stolní fotbal a kulečník. Venku je minigolf, hřiště na volejbal i dětský koutek.

A proč zrovna toto místo? V této pohraniční oblastí najdete spoustu atraktivních míst, která s lokalitou souvisejí a která vás určitě budou zajímat, a proto pro vás už nyní připravujeme poutavý a poučný program, abyste poznali další zákoutí naší republiky.

Nedaleko Lanškrouna v říčce Moravská Sázava můžete narýžovat české granáty. Byla by škoda nenavštívit poutní místo Hora Matky Boží nad Hedečí. Kdo by tušil, že v nedalekém Jablonném nad Orlicí se vyrábí krásné nitěné knoflíky? Navíc celá tato oblast je bohatá na vojenská opevnění, takže, potažmo vzato, máte se na co těšit.

Do programu zařadíme samozřejmě jako vždy soutěže, výlety, deskové hry, večerní posezení, třeba i s tancem.

Poznámka k programu: ve čtvrtek výlet na Suchý vrch (možno zaparkovat vozidlo přímo u rozhledny) včetně výstupu na rozhlednu a dále pěší výlet na pevnost Bouda (cca 2 km)
v pátek exkurze do čistírny odpadních vod v Jablonném nad Orlicí a do firmy LUX (http://www.lux-ptz.com/) , taktéž v Jablonném nad Orlicí.

V případě jakýchkoli dotazů jsme Vám k dispozici.

Zdenka Pániková
tel. 737154078, e-mail zdenka.panikova@mensa.cz

Štěpán Kocourek
tel. 775231618, e-mail stepan.kocourek@mensa.cz

a také další členky našeho organizačního týmu
Jana Hřebíčková, Jiřinka Vlková a Alenka Šimáková