Podzimní celostátní setkání Mensy Čeladná 2011

AKTUÁLNÍ VERZE PROGRAMU
(program se průběžně aktualizuje)

Místo: Horský hotel Čeladenka, který leží v srdci Moravskoslezských Beskyd, http://www.celadenka.cz/

Horský hotel Čeladenka

Termín: úterý 27. 9. – neděle 2. 10. 2011

Cena: (přihlášení a zaplacení v termínu do 21. 8. 2011)

330 Kč osoba/den (ubytování s polopenzí)

zdarma děti ve věku 0 - 3 roky

245 Kč děti 4 – 6 let (ubytování s polopenzí)

275 Kč děti 7 – 15 let (ubytování s polopenzí)

Rekreační poplatek:

19 Kč dospělá osoba/den

4 Kč dítě/den

Registrační poplatek: 

100 Kč (dospělí, členové Mensy)

200 Kč (dospělí, nečlenové)

zdarma děti do 15 let

Přihlášení po 21. 8. 2011:

+ 100 registrační poplatek

+ 20 Kč ubytování/den

Ten, kdo připraví soutěž předem schválenou organizátory má slevu 100 Kč z registračního poplatku.

Nováčci, kteří pojedou na setkání poprvé, mají slevu 50 Kč z registračního poplatku.

Ubytování:

Hotel nabízí ubytování ve dvou až čtyřlůžkových pokojích s umyvadlem. Sprchy a WC jsou na každém patře. Kromě hlavní budovy jsou zde tři domy typu okál, v každém je celkem 15 lůžek ve čtyřech pokojích. Dvoupatrové domy okál nabízejí pohodlí včetně obývacího pokoje, dvou koupelen a dvou kuchyněk. Navíc zde budete odděleni od ruchu hlavní budovy a tak jsou vhodné zejména pro rodiny s dětmi, popř. jiné konsolidované skupiny. Své ubytovací preference nám prosím napište do formuláře při přihlašování. V případě velkého zájmu a vyčerpání předchozích ubytovacích kapacit jsou zde čtyřlůžkové nevytápěné chatky. 

Horský hotel Čeladenka Horský hotel Čeladenka Horský hotel Čeladenka

Program:

Včil začiname už v utery, bo ve středu je volno a to je fajne :)

Ale teď už česky, protože lekce ostravštiny bude na programu až ve středu večer. Zváni jste netradičně již od úterního odpoledne/večera, jelikož ve středu je státní svátek, rozhodli jsme se setkání rozšířit o jeden den. Středeční program bude věnován zajímavým přednáškám a workshopům. 

Ve čtvrtek si můžete vybrat z několika možností – strávit celý den v Ostravě, nebo navštívit města Štramberk, Kopřivnice a Hukvaldy. 

V Ostravě navštívíme Dolní oblast Vítkovic (unikátní technickou památku tvoří na sebe navazující tři celky – důl Hlubina, koksovna a vysokopecní provoz Vítkovických železáren) a haldu EMA (výšlap na kopeček z vytěžené hlušiny z ostravských dolů, odkud je krásná vyhlídka po okolí). Alternací pro Dolní oblast Vítkovic bude exkurze do Elektrárny Třebovice. Pokračovat budeme do nedaleké Karviné, kde navštívíme šikmý kostel sv. Petra z Alkantary (pod nímž půda klesla vlivem poddolování o 37 m a bývá nazýván „česká Pisa“). Druhou možností čtvrtečního programu je prohlídka obory a zříceniny hradu v Hukvaldech, návštěva Technického muzea Tatra v Kopřivnici a výšlap na Štramberskou trúbu a k jeskyni Šipka. 

Dolní oblast Vítkovice Štramberk Šikmý kostel svatého Petra z Alkantary

V pátek nás čeká exkurze v nejmodernější automobilce ve střední Evropě – Hyundai v Nošovicích. Na dopoledne jsou připraveny i exkurze na přehradu Morávka a prohlídka pivovaru Radegast (obojí se však stihnout nedá) a na odpoledne pak návštěva Včelařského muzea v Chlebovicích. V sobotu proběhne celodenní bojová hra v okolí Čeladné. 

Jako obvykle se můžete těšit na zapeklité, ale zároveň zábavné týmové i individuální hry a soutěže. Celý program je dobrovolný a samozřejmě pro vás připravíme letáček s výčtem dalších zajímavostí v okolí, které se bohužel do organizovaného programu tentokráte nevešly. 

Těšíme se na vás!

Hana Studenská + MS Ostrava
hana.studenska@mensa.cz
737 903 740