Plzeňské mensovní setkání podzim 2016

PLZEŇ

středa 26. 10. - neděle 30. 10. 2016

Vítejte na setkání 

"NEMUSÍ PLŠIT, STAČÍ KDYŽ KAPE."

účastníci jarního mensovního setkání v Teplicích nad Metují 2016 

Setkání v číslech

152 registrovaných účastníků, 28 nováčků, 20 dětí pod 15 let, 21 různých exkurzí, 52 deskovek směněných na burze, 107 her rozdaných vítězům, 26 organizátorů, 13 organizačních schůzek (+ 2 grilování), 2 betatesty bojovky, 2434 odeslaných organizačních e-mailů, 64 vteřin teaseru: youtu.be/JwYtH3hrWSs, 1266 fotek ze setkání: zonerama.com/podzimnisetkaniplzen, 1 úžasné video ze setkání: youtu.be/HyZJGbD2tkY, 1 PMS speciál Podzimní mensovní setkání Plzeň 2016: goo.gl/dlxdJs.

organizační tým plzeňského mensovního setkání icích nad Metují

Sentimentální okénko hlavní organizátorky Zuzany Kořínkové

Setkání už je poměrně daleko za námi, většina z nás se z něj už více či méně vzpamatovala a já bych na tomto místě ráda poděkovala svým spoluorganizátorům za báječnou zkušenost, kterou organizace setkání rozhodně byla.
A to především proto, že jsem ji měla víc z první ruky, než jsem původně očekávala.
Když jsem na podzimním setkání v Berouně představovala naši vágní, ale nadmíru entuziastickou představu o podzimním setkání 2016, netušila jsem, že právě já se nakonec octnu v pozici hlavní organizátorky. Přesto, stalo se – a i když jsem zpočátku měla neskutečnou obavu z toho, jestli všechno zvládnu, celý organizační tým byl tak báječný, že jsem se na něj mohla naprosto spolehnout – a nakonec jsme společným úsilím setkání dokázali zorganizovat k naší spokojenosti.
Nemohu si přitom odpustit několik chvalozpěvů na vzájemnou spolupráci.
Většina organizátorů fungovala naprosto bezproblémově a samostatně, část z nich i díky zkušenosti se Železnou Rudou – díky Janě Hovorkové jsem se otázkou financí musela zabývat jen minimálně, stejně jako jsem díky Hance a Petrovi Mičicovým nemusela téměř ani zavadit o rozdělování účastníků na pokoje a domlouvání detailů s hotelem. Petr Kras se ujal techniky (společně s Jakubem Pekařem a Martinem Sedláčkem) a strávil neskutečné množství času vylepšováním webu setkání. Petr Čavojský zase během setkání ohlídal vyhodnocování soutěží a byl to právě on, kdo si prožil řadu kreativních okamžiků s plackovačkou při výrobě jmenovek. Věrka Hellerová, Olda Bureš, Pavla Janovská, Hanka Mičicová a Petr K. společně se mnou zařizovali exkurze; velký dík přitom patří Petrovi za koordinaci zápisů náhradníků na nové termíny exkurzí a s tím spojenou komunikaci. A díky Janě Votrubcové jsme našli ubytování přímo v Plzni, když už jsme začínali propadat zoufalství, že budeme muset jít stanovat do Borského parku.
Zvláštní pochvalu si zaslouží Václav Kořínek, který měl tu smůlu a vinou sdílení domácnosti s hlavní organizátorkou se do organizace setkání zapojil měrou více než vrchovatou, ačkoliv s Mensou do té doby neměl nic moc do činění. To on může za grafické zpracování a zajištění tisku speciální edice karetní hry pro vítěze, šátků pro účastníky a organizátory, map parkování, veškerých podkladů k páteční bojovce, listů k exkurzím a výletům – zkrátka v podstatě všech použitých tiskovin. Společně s Marcelou Piptovou vytvořil logo setkání, natočil a sestříhal teaser i video ze setkání a v průběhu celého setkání odhodlaně pobíhal s foťákem a vše dokumentoval. Solidárně nabíral spánkový deficit společně s hlavní organizátorkou a když už nemohla, donesl jí velkou čokoládu.
Ačkoliv podstatná část příprav bojovky proběhla také v režii Václava K. (který při té příležitosti příslušně zaúkoloval i svou choť), významně se na ní podíleli i ostatní organizátoři – v podstatě všichni se zapojili do vymýšlení a testování soutěží na jednotlivá stanoviště, velká část z nich se účastnila obou betatestů bojovky a za úžasné rozplánování časů na stanovištích pro jednotlivé týmy vděčíme Martinu S.
Bludiště pro děti vytvořil Jakub P. a užitečný balicí seznam stejně jako střih na plcha připravila Dáša Hladíková. Balíček šifer sestavil Martin S. za přispění Věrky H., Jany H. a Václava K. Obálky pro účastníky až do noci odhodlaně kompletovala Jana H. A velmi významný úkol připadl Evě Sedláčkové – právě ona z modrého flísové deky vlastnoručně stvořila organizátorského plcha.
Při zajišťování programu na místě se ochotně a spolehlivě zapojila většina organizátorů – ať už jde o koordinátory exkurzí, vítače při příjezdu (tady zaslouží obzvláštní díky Jana H., která poctivě čekala na všechny účastníky až do pozdních hodin, ale i Pavla J., Marcela P., Petr J., Vojta Č. a další), spolehlivý tým opravovačů soutěží (ten sestával z Magdy a Vojty Č., Evy S., Marcely P., Pavly a Petra Janovských, Jany V., Pavla Berana, Oldy Bureše, Dáši H., Zdeňka Faláře a kteréhokoliv dalšího organizátora, který měl zrovna čas a ochomýtal se poblíž), o burzu deskových her (Honza a Věrka H.), o pomocníky na stanovištích při bojovce (kromě již zmíněných přišli pomoct i Václav Soukup, Martin Ohera, Jana Hellerová a Markéta Sedláčková), a herce při nedělním tuctovém zážitku ve dvanácti hotelových pokojích (v podstatě všichni). Na dokumentaci setkání se z organizátorů kromě Václava K. podíleli i Zdeněk F., Petr K. a Věrka H.; zvláštní dík patří Lukáši Fuchmanovi, který obětoval svůj volný pátek a nezištně na koloběžce objížděl stanoviště bojovky a natáčel soutěžící týmy.
V organizačním týmu zkrátka bylo tolik skvělých, obětavých a nadšených jedinců, že i když jsme si toho ambiciózně nabrali hodně, dokázali jsme všechno uspokojivě realizovat a nesložit se z toho. A navzdory velkému počtu organizátorů, a tedy potenciálně velkému počtu odlišných a kolidujících názorů, jsme se za celou přípravu setkání ani jednou nepohádali – jako zázrakem jsme se v podstatných věcech dokázali shodnout nebo své odlišné názory funkčně využít ke zdokonalení původních nápadů.
Nerada propadám pesimismu, ale mám pocit, že součástí takhle perfektně funkčního a sehraného týmu už asi nikdy a nikde nebudu.

Mí milí Plzeňané, Varané a Pražané – díky.

Byla to s vámi radost.

Hotel Slovan

Ubytování
Ubytování bylo zajištěno v hotelu Slovan přímo v centru Plzně. K dispozici bylo celkem 150 míst ve dvojlůžkových pokojích bez sociálního zařízení (450 Kč/lůžko a noc s polopenzí), ve dvojlůžkových pokojích se sociálním zařízením (700 Kč/lůžko a noc s polopenzí) a v jednolůžkových pokojích bez sociálního zařízení (550 Kč/lůžko a noc s polopenzí).  

 

Tabulky výsledků soutěží

Ohlasy a reakce na setkání

 

Fotogalerie:

Fotografie ze setkání na zoneramaSpolečné fotky (Tomáš Kubeš)Zuzana Kořínková

Tipy na výlety

Mapa trasy bojovky

 

Program setkání

středa
13:00-18:00 příjezd a rozdělení do týmů
12:00–18:00 exkurze
18:00–19:30 večeře
19:45 úvodní informace
zadání průběžné týmové soutěže
20:15 týmová soutěž
individuální soutěže
čtvrtek
7:30–8:30 snídaně
9:00–17:30 exkurze
17:00–18:00 schůzka k LO
18:00–19:30 večeře
19:45 týmová soutěž
individuální soutěže
21:00 burza deskovek
pátek
7:30–8:30 snídaně
9:00-9:30 focení
9:30-17:55 bojovka
18:30–20:00 večeře
20:15 týmová soutěž
individuální soutěže
21:45 burza deskovek
sobota
7:30–9:00 snídaně
9:00–17:30 exkurze
17:00 zasedání Rady Mensy
18:00–19:30 večeře
19:45 týmová soutěž
individuální soutěže
neděle
7:30–8:30 snídaně
9:00-10:00 týmová soutěž
10:15 volba místa konání dalšího setkání,
vyhlášení výsledků

Exkurze 

Naplánovali jsme pro vás mimojiné exkurze do:

 • do výzkumného centra NTIS, kde si v neurolaboratoři vyzkoušíte silou vůle posunout kuličku, v holografické laboratoři si prohlédnete různé druhy hologramů a krátce se podíváte do virtuální reality, v laboratoři tenkovrstvých materiálů uvidíte voděodolný papírový tácek a v laboratoři kybernetiky si na chvíli s robotickým lachtanem pohrajete s míčem.
 • do Výzkumného a zkušebního ústavu, kde se vám pochlubí elektronovými mikroskopy,
 • na ústřední plzeňský hřbitov, kde vás profesor Viktor Viktora provede kolem hrobů slavných plzeňských rodáků z různých oborů a funerologickou procházku doplní poutavým výkladem,
 • do spalovny ZEVO Chotíkov, kde uvidíte, kam putují plzeňské odpadky,
 • do firmy ETD transformátory, kde se vyrábí výkonové transformátory elektrické energie pro celý svět,
 • do biomedicínského centra Lékařské fakulty UK, kde nahlédnete do genetických, proteomických, biochemických a neurologických laboratoří,
 • do Bohemia Sektu, kde budete mít možnost nahlédnout do výroby sektů a rovnou některé z nich ochutnat,
 • do Loosových interiérů, kde si vychutnáte prvorepublikový bytový design,
 • do firmy Replast, kde uvidíte, co se dá vyrobit z recyklovaného PVC,
 • na paintball v městských lázních, kde se budete moct nechat zastřelit v zajímavém prostředí,
 • do protijaderného krytu pod fakultní nemocnicí, který je stále funkční a vybavený,
 • do pivovaru, na trasu Pilsner Urquell, kde zjistíte něco málo o plzeňském pivu,
 • do plzeňského historického podzemí, kde si prohlédnete Plzeň i zespodu,
 • do čajovny a kavárny Seraf, kde vás nechají ochutnat různé čokolády, nebo i podivné léčivé bylinky.