Ohlasy a reakce na Podzimní mensovní setkání Seč 2018

Lenka Filová: Jak jsme připravovali celostátní setkání

Lukáš Marel: Reakce účastníka

 

Jak jsme připravovali celostátní setkání

Lenka Filová

Zkoušíte rádi něco nového? Zapojte se do příprav celostátního setkání! Tak nějak mohl znít inzerát pardubické skupiny Mensy někdy před rokem a půl, kdy se právě tato skupina stala pořadatelem celostátního setkání na podzim 2018. Nejsem členkou Mensy dlouho, a tak pro mě byla výzva k účasti na organizaci možností, jak se s Mensou seznámit blíž. Šla jsem do toho.

Přípravy na setkání začaly v okamžiku, kdy bylo rozhodnuto, že pořadatelem celostátního setkání na podzim 2018 bude naše pardubická skupina. Nejdřív jsme samozřejmě řešili vhodné místo. Volba nakonec padla na rekreační oblast blízko Pardubic, místo, které většina organizátorů zná z táborů, škol v přírodě, rodinných rekreací – vodní nádrž Seč. Z místních ubytovacích kapacit se pro naše účely hodil hotel Jezerka.

Hned zezačátku jsme se také shodli, že naším cílem nebude nadupaný program plný exkurzí a výletů a že chceme spíš podpořit osobní potkávání členů buď při organizovaných hrách, nebo formou volného programu. Exkurze však na celostátní setkání patří a určitě mají mnoho příznivců, které jsme nechtěli zklamat, a proto jsme samozřejmě také nějaké připravili.

S blížícím se termínem konání začaly přípravy nabírat na obrátkách, které se značně zvýšily po spuštění registrace. Tady bych chtěla vypíchnout hlavně práci všech, kteří se podíleli na nastavení elektronického systému rezervací a plateb, a zejména jejich ochotu přizpůsobit systém konkrétním požadavkům.

Potom už byl čas na hru „Kdo s kým na pokoji aneb Kolik pokojů objednat“ – určeno pro všechny, kteří rádi třídí a kombinují. Pokud hru neznáte, prozradím, že cestou k úspěchu je sledovat ekonomické ukazatele a současně být schopen předjímat konečnou spokojenost ubytovaných. Přiznám se, že tuto fázi jsem vzdala, protože u posledního bodu jsem jakožto nováček neměla šanci. Naopak ochotně jsem se stala testovacím králíkem pro různé šifry, hádanky a úkoly zamýšlené pro nejrůznější hry.

A jak celou zkušenost hodnotím? Ukázalo se, že s přípravami je práce opravdu hodně, takže kdo je ochotný pomoci, určitě nějaký způsob najde. Můj prvotní záměr – seznámit se s Mensou a jejími členy – to zcela jistě splnilo. Když čtete tenhle článek, víte už, jestli se nám podařilo setkání uskutečnit tak, jak jsme zamýšleli. A já doufám, že jsme si to všichni užili a že se vám pozvání pardubické skupiny líbilo.

 

Reakce účastníka

Lukáš Marel

Rád bych touto cestou poděkoval za výbornou organizaci celostátního setkání Mensy České republiky, které se konalo v Seči v září 2018. Nejsem sice členem Mensy, ale tato komunita mě velice zaujala. Bylo to mé druhé setkání, moc rád se zúčastním i setkání dalších, a pokud se zadaří, členem Mensy bych se v budoucnu také chtěl stát.

Setkání v Seči bylo na téma ryb. Účastníci byli rozděleni do jednotlivých týmů podle názvů druhů ryb – já byl přidělen konkrétně do týmu Karasi, a měl jsem tak možnost seznámit se se skupinou sympatických lidi. Rád se s nimi potkám i příště. Také se mi velice líbilo prostředí, luxusní hotel a v neposlední řadě společenské i deskové hry.