Detail akce

Exkurze do ÚPT AV ČR - Elektronová mikroskopie

16.05.2017 15:35 - 16:45, BRNO - Ústav přístrojové techniky Akademie věd ČR
Ponořte se do mikro a nanosvěta. Jak se to dělá? To se dozvíte na exkurzi do ÚPT AV ČR věnované speciálně ELEKTRONOVÉ MIKROSKOPII.Exkurze do ÚPT AV ČR je tentokráte zaměřená speciálně na ELEKTRONOVOU MIKROSKOPII. Navštívíme společně čtyři různé laboratoře, které jsou jinak nepřístupné, a ve kterých se dozvíme jak to celé funguje. V rámci exkurze se dozvíme i o tzv. pomalých elektronech - metodě budoucího zkoumání nanosvěta! O ní jsme se ještě před rokem nemohli dozvědět z důvodu utajení.

Ústav přístrojové techniky Akademie věd ČR je výzkumná instituce zabývající se výzkumem fyzikálních metod, speciálních technologií a unikátních přístrojových principů ve vědních oblastech elektronové optiky a mikroskopie, nukleární magnetické rezonance, bioinformatiky a koherenční světelné optiky. Vytváří špičkové technologické prvky a postupy v oborech ultravysokého vakua, kryotechniky a supravodivosti.

Na své si přijdou zejména lidé se zájmem o mikro a nanosvět, špičkové technologie, vědu a techniku a vývoj a výzkum.

kdy: úterý 16.5.2017
čas: 15:35-16:45
sraz: 15:35 před vchodem do budovy ÚPT AV ČR
upozornění: vchází se z ulice Královopolská
místo: ÚPT AV ČR, Královopolská 147, Brno-Královo Pole
mapa: Mapy.cz
parkování: dostupné v blízkosti budovy
MHD: zastávka Skácelova (TRAM 12, BUS 44,67,84, TROL 30)

Exkurze je zdarma. NYNÍ PRO 25 PŘIHLÁŠENÝCH!!! Vhodná i pro DĚTI asi od 9 let. Akci pro vás pořádá SIG Manager v rámci exkurzí do R&D center.

Stanislav Wolf, ing.wolf@seznam.cz, tel. 604 623 092

Přihlašování na tuto akci bylo ukončeno.