Detail akce

Exkurze do CEITEC NANO (VUT)

20.05.2017 09:45 - 11:10, BRNO - CEITEC VUT
Chcete se podívat do laboratoří největšího nanocentra s čistými prostory v ČR? Na špičkový výzkum v oblasti nanotechnologií a nanověd? Máte výjimečnou příležitost!CEITEC (Středoevropský technologický institut)
je evropské centrum excelentní vědy v oblasti živé přírody, pokročilých materiálů a technologií. Zaměřuje se na nanotechnologie, mikrotechnologie, pokročilé materiály, strukturní biologii, genomiku a proteomiku rostlinných systémů, molekulární medicínu a výzkum mozku.

CEITEC VUT (špičkové vědecko-výzkumné centrum)
Vysoké učení technické zde v rámci projektu CEITEC zaštiťuje výzkumné programy zaměřené na pokročilé materiály a pokročilé nanotechnologie a mikrotechnologie. Ukrývají se zde tzv. čisté laboratorní prostory, které jsou několikanásobně čistější než operační sál. Místa, kde je riziko kontaminace nanotechnologického vzorku vyšší, jsou přístupná jen ve speciálním skafandru. CEITEC VUT má 16 výzkumných skupin, 269 výzkumníků a 14100m2 laboratorních ploch.

CEITEC NANO (národní výzkumná infrastruktura)
zahrnuje komplexní vybavení, znalosti a metody pro realizaci výzkumu a vývoje v oblasti nanotechnologií, nanověd a pokročilých materiálů. To vše na špičkové světové úrovni. Nyní nám výjimečně otevře své dveře.Na své si přijdou zejména lidé se zájmem o mikro a nanosvět, moderní technologie, vědu a techniku a vývoj a výzkum.

kdy: sobota 20.5. 2017
čas: 9:45-11:10
sraz: 9:45 před hlavním vchodem do CEITEC VUT (místo setkání ZDE )
adresa: CEITEC VUT, Purkyňova 123, Brno-Medlánky
mapa: Mapy.cz
MHD: zastávka Technologický park (TRAM 3,4,11,12, BUS 53,65)
MHD: zastávka Vědeckotechnický park (BUS 53)
parkování: před budovou
poznámka: přijďte prosím včas

Exkurze je určena pro 20 přihlášených. Vhodná od 14 let. Je zdarma.

Stanislav Wolf, ing.wolf@seznam.cz, tel. 604 623 092

Přihlašování na tuto akci bylo ukončeno.