Detail akce

Přednáška BIS ČR: "V TAJNÝCH SLUŽBÁCH MATEMATIKY"

22.11.2017 17:30 - 19:00, Praha 8 - MATFYZ - MFF UK, Sokolovská 83, učebna K1
Jménem Mensa SIG Business Club si Vás dovolujeme pozvat na jednu z přednášek na MATFYZu, o které si myslíme, že by Vás mohla zajímat.

Anotace:
Co vlastně dělá Bezpečnostní Informační Služba ČR? Jak se matematik stane zpravodajským důstojníkem?
V rámci své zákonné působnosti přijímá tajná služba každý den velké množství dat, ze kterých je potřeba vydolovat užitečné informace. K tomu se využívá mnoho metod ze statistiky, strojového učení a dalších oblastí. V čem je specifická práce s daty právě v oboru bezpečnostního zpravodajství? Co je na ní nejzajímavější?
Činnost zpravodajských služeb je nejvíce ovlivněna třemi faktory: technologickým pokrokem, vývojem (matematických) nástrojů a také společenskou poptávkou. Na exkluzivní přednášce se dozvíte, jak se všechny tyto aspekty skloubí v práci matematiků v BIS.

O přednášejícím:
Josef Strelec vystudoval Vysokou vojenskou technickou školu a doktorát získal na Univerzitě obrany. V průběhu své vojenské kariéry pracoval jako vysokoškolský učitel, vědecký pracovník a IT manager, poté téměř 20 let v praxi jako specialista na kybernetickou bezpečnost a projektové řízení. V současnosti je příslušníkem BIS.
Více informací na:
http://www.karlin.mff.cuni.cz/mffseminar/

Na setkání se těší

Petr Štěpán, petr.stepan@mensa.cz, tel. 724744775

Přihlašování na tuto akci bylo ukončeno.