Detail akce

Science centrum VIDA! - Den (nejen) otců

17.06.2018 10:15 - 17:00, BRNO - VIDA!
Akce je určena VŠEM, kteří mají rádi vědu, hlavolamy, kreativní labodílny a hlavně ZÁBAVU! :-DVIDA! science centrum je zábavní vědecký park se stálou interaktivní expozicí, která představuje desítky vědeckých fenoménů ve čtyřech základních oblastech – Planeta, Civilizace, Člověk a Mikrosvět. Doprovodný program zahrnuje představení s vědeckými pokusy, kreativní tvorbu v labodílnách a jiné. Prakticky všechny exponáty jsou zde interaktivní, saháte na ně, zkoušíte si je, můžete je vidět, cítit, slyšet, vnímat doslova všemi smysly. Objevujete, bavíte se a učíte se hrou.Součástí je i výstava GeomeTRY, která nabízí více než třicet hravých exponátů zapůjčených z věhlasného muzea Mathematikum, které sídlí v německém Gießenu a je prvním matematickým muzeem na celém světě.

Navštivit můžeme zdejší Bastlírnu – prostor pro všechny nadšené kutily. Vyrobit si loďku na vodní pohon nebo katapult. Vyzkoušet si práci na odporové řezačce, zúčastnit se soutěže o nejvyšší věž. Jak chovat včely? Z čeho se vyrábí pivo? Jaké superschopnosti mají kvasinky a jak vypadají pod mikroskopem?

Akce je určena jednotlivcům, tátům, mámám a dětem asi od 5 let, všem členům i nečlenům, prostě každému koho baví věda a nebojí se používat mozek :-)

kdy: neděle 17.6. 2018
čas: začátek v 10:15 a konec dle vaší potřeby (zavírají v 18:00)
sraz: 10:15 u vchodu
místo: VIDA!, Křížkovského 554/12, Brno
mapa: Mapy.cz
parkování: poblíž zdarma
MHD: zast. Křížkovského (BUS 44,84), zast. Výstaviště-hlavní vstup (TRAM 1, TROL 25,26,37)
cena: tátové a dědové ZDARMA (Den otců), děti 110,-, ostatní dospěláci 190,-
oběd: od 13:00 do 14:30 v příjemném exotickém prostředí blízké indické restaurace SATYAM (jídelní lístek), po obědě se společně zase vrátíme do VIDA! (vstupenka stále platí)

Stanislav Wolf, ing.wolf@seznam.cz, tel. 604 623 092

Přihlašování na tuto akci bylo ukončeno.