Detail akce

Život na zaoceánské lodi

22.06.2012 18:00 - 23:00, Prostějov - Národní dům, Vojáčkovo nám. 1
Zveme Vás na přednášku Jana Páleníka s projekcí fotografií.

Jan Páleník strávil dva roky svého života na zaoceánské lodi firmy Disney Cruise Line v Americe jako číšník. Už jen z útržků, které o tomto období tu a tam pronese, je naprosto zřejmé, že to byl zajímavý zážitek, že provoz takové výletní lodi je do posledního detailu dokonale naplánován a že se s námi bude mít o co podělit.
"Dva roky jsem jezdil mezi Floridou a Bahamským souostrovím jako číšník na lodi, což pro mě byla hodně zajímavá životní zkušenost. Dalo mi to hodně. Pro vaši představu: byla to loď vysoká asi jako panelák, jedenáct pater nad hladinou, tři patra pod hladinou, tisíc lidí posádka, dva tisíce osm set hostů. Určitě tam byla velmi zajímavá celková organizace práce a využití pracovních sil. Třeba kajuty pro zaměstnance jsou přesně na počet zaměstnanců a není tam jediné volné lůžko. Takže při střídání po šesti měsících v práci vy ještě roznášíte snídaně a ve vaší kajutě už se zabydluje člověk, který vás střídá.. Byla to zajímavá škola života: pracovalo se dvanáct hodin denně, sedm dní v týdnu, „mít volno“ znamenalo, že jsme jednou za deset dní dělali jen večeře, během snídaně a obědu jsme nepracovali. Volný den bylo tedy volno od rána do pěti do večera."
Jan Páleník v současnosti pracuje jako úspešný ředitel Národního domu v Prostějově, díky čemuž budou jeho poznatky podány i v souvislostech s českými restauracemi.

Vstupné na přednášku je 30 Kč, pro členy Mensy 0 Kč. Vstupné, prosím, zasílejte spolu s přihláškou na účet č. 2900082637/2010.
Přihlašujte se, prosím, co nejdříve, počet účastníků je omezen.

Tomáš Blumenstein, tblumen@mensa.cz, tel. +420 603 726 030

Přihlašování na tuto akci bylo ukončeno.