Detail akce

Exkurze s výrobou sýrů a pralinek

24.11.2012 11:30 - 16:30, Hradec Králové - Rodinná farma Kejklíček, Cukrářství u Rudolfa
Máme možnost vlastnoručně si vyzkoušet výrobu čerstvých sýrů v minimlékárně a vyrobit si pralinky z kvalitní čokolády a prohlédnout si provozy těchto malých výrobců kvalitních dobrůtek.

Jedná se o jednodenní výlet - interaktivní exkurzi do minimlékárny na farmě rodiny Kejklíčkových a do cukrárny U Rudolfa v Hradci Králové.
Na farmě si vyzkoušíme vyrobit čerstvý sýr, na kterém si pochutnáme, projdeme si celým procesem výroby mléčných výrobků. Věnovat se nám bude paní Vlasta Kejklíčková - ukáže nám provoz, vysvětlí technologii výroby nejen sýrů, ale i jogurtů (oceněných značkou Regionální potravina) apod. a zodpoví ráda všechny dotazy. Délka exkurze je cca 2 hodiny, cena 150 Kč/osoba. Děti, které budou vyrábět sýry zároveň s rodiči zdarma.
V cukrárně U Rudolfa si vyzkoušíme výrobu čokoládových pralinek, které díky své kvalitě a ručnímu zpracování získaly značku Regionální potravina, dozvíme se vše o výrobě čokolády, pralinek, náplní i o vanilce. Délka exkurze je 2 hod, cena 150 Kč/osoba, děti do 6ti let zdarma.
Vzhledem k omezené kapacitě obou provozů (jsou to opravdu malinké rodinné firmy) je nutné poslat platbu za exkurze předem na účet 217512330/0300 nejméně 7 dní před exkurzí.
Variabilní symbol: členské číslo.
V případě, že budete platit za více osob, uveďte prosím do poznámky, za koho.
Celková cena za obě exkurze je 300 Kč.
I v případě, že se nevejdete do limitu na exkurzi, nevadí, stejně se zaregistrujte, jen neplaťte. Podle zájmu domluvím případně další exkurzi na další termín.
Kdo pojede autem z Prahy, prosím dejte mi vědět volná místa a čas odjezdu, kdo není mobilní, napište mi, pokusíme se zorganizovat spolujízdu.
V Hradci Králové je nutné se sejít již v 11:00 hod (dle způsobu dopravy a množství účastníků zvolíme místo setkání), v případě, že bude víc než 10 přihlášených, budeme se dělit do 2 skupin a na exkurzi se vystřídáme. Další koordinace bude probíhat již po mailech či telefonicky.
Více informací na farmakejklicek.webnode.cz/, http://www.dezerty.cz/technologie/

Petra Podařilová Havlíčková, podarilovap@seznam.cz, tel. 603459042

Přihlašování na tuto akci bylo ukončeno.