Detail akce

Brno - Penzijní reforma + Cashflow

25.04.2013 18:00 - 23:00, Brno - salonek restaurace Plzeňský dvůr, Šumavská 29a (Brno, Královo pole)
Důchodová reforma v ČR, její dopady a srovnání se zahraničím. Diskuze. Na závěr si dáme pro zájemce Cashflow.

Po zkušenostech a motivy úspěšné pražské již uskutečněné akce (http://www.mensa.cz/volny-cas/detail-akce?id_a=4693), jsme změnili obsah tak, aby bylo prostotu více na otázky a diskuzi.
Hostem je Ing. Ivo Šárek vedoucí pobočky Raiffeisenbank a.s. v Campusu Brno.

Podařilo se domluvit diskuzi na téma Penzijní reforma v ČR. Možná jste o ní už slyšeli z médií. Možná máte střípky informací (http://www.mesec.cz/autori/vladimir-kutalek/). Bohužel mnoho informací je zkreslených a nepřesných (např. http://spoctiduchod.mesec.cz/clanky/pozor-na-druhy-pilir-jak-se-nenechat-oskubat/)

Pro toto téměř doslova celoživotní rozhodnutí je třeba spousta informací, některé z nich se můžete dozvědět na této přednášce.

Další můžete získat v následné diskuzi. Kromě přednášejícího zde bude i předseda SIGu Peníze (já;)), držitel certifikace ČNB (http://www.mesec.cz/clanky/jak-probiha-zkouska-z-duchove-reformy/), který strávil mnoho desítek (!) hodin penzijní reformou.

Následovat bude pro zájemce hraní Cashflow, uveďte zájem do přihlášky (začátek cca 20-21 hodin). Během akce si dejte něco lahodného k jídlu a pití: http://www.plzenskydvur.cz/jidlo.php

Kde? v restauraci Plzeňský dvůr (Šumavská 29a, hned za dveřmi doleva po schodech nahoru), blízko zastávky MHD Klusáčkova (tramvaj 12, trolejbus 34, 36)

Kdy? 25.04.2013 18:00

Cena? Zdarma, ale dobrovolná vratná záloha 200Kč, kvůli lepší představě o skutečné účasti, o lepší docházce po přihlášení. (prosím o přiměřenou konzumaci, abychom měli možnost i příště si rezervovat salonek)

Přihlašování: Kapacita salonku je omezená. Do konce března o akci informuji jen přes mensovní kanály, následně i přes nemensovní. Prosím o zaplacení vratné zálohy 200Kč na účet číslo 670100-2200572336/6210 pro potvrzení účasti. V případě překročení kapacity salonku budou náhradníci se zaplacenou zálohou nahrazovat ty, co nezaplatili.

Pro zájemce o názory členů Mensy ČR na II. pilíř (příznivci i odpůrci) je zde diskuze na intranetu Mensy: https://intranet.mensa.cz/index.php?men=men5.3.0.0&f=9&t=314 SIG Peníze - vstoupil jsem do II. pilíře a vy?

Akce je nyní otevřena i pro nečleny. Bude se konat za všech okolností, při menším počtu zájemců přihlášeným pošlu změnu místa.

Vladimír Kutálek, vlk@mensa.cz, tel. 777 184 284

Přihlašování na tuto akci bylo ukončeno.