Detail akce

SIG Jazyky – Severský filmový podzim

01.11.2013 19:00 - 21:00, Praha 1 - Kino Lucerna, Vodičkova 36
Severský filmový podzim – 3x Simo

V rámci Severského filmového podzimu se promítá finská komedie 3x Simo (3 Simoa) v původním finském znění s českými i anglickými titulky. Délka filmu je 89 minut.

Lasse a Simo jsou zloději, kteří působí v Helsinkách. Ve stejné čtvrti bydlí Eeva, se kterou se Simo jednou vyspal. Eeva byla opilá a dokonce si ani nepamatuje Simův obličej, jenom jeho jméno, které dala svému synovi, plodu této noci. Simo vymyslí ďábelský plán, ve kterém se Lasse vydává za Sima, otce Sima, Eevina syna.

V průběhu jednoho dne se Simo a Lasse topí v bahně svých výmluv. Utíkají, založí rodinu, pokusí se zbavit svých dluhů, zdá se, že všechno dopadne dobře, kdyby Lasse nezačal brát svoji roli otce příliš vášně.

Komedie o dvou zlodějích v Helsinkách, o tom, jak se z Lasseho stal SImo a ze Sima Antero. Uprostřed toho všeho zůstává Eeva sama sebou a třetí Simo je prostě dítě.


Detailnější informace o filmu najdete na oficiální stránce, IMDB a ČSFD.

Kontakt: Mária Borzová

Vítek Švachouček

Sraz účastníků je v pátek 1. listopadu 2013 v 18:45 u kina.

Pro účastníky, kteří se přihlásí do 25. 10. 2013, bude zajištěna rezervace vstupenky. Akce je veřejně přístupná.Více informací na www.sfklub.cz/3-simoa

Vít Švachouček

Přihlašování na tuto akci bylo ukončeno.