Detail akce

SIG Jazyky – Severský filmový podzim

14.11.2013 18:00 - 20:00, Brno - Slévárna Vaňkovka, Ve Vaňkovce 1
Severský filmový podzim – Jen v zrcadle, jako v hádance

V rámci Severského filmového podzimu se promítá norské drama komedie Jen v zrcadle, jako hádance (I et speil i en gåte) v původním norském znění s českými i anglickými titulky. Délka filmu je 91 minut.

Vánoce jsou přede dveřmi. V zasněžené krajině na norském venkově se setkáváme s třináctiletou Cecílií, její kamarádkou Klárou a Cecíliinou rodinou. Všichni se chystají na Štědrý den. Cecílie je však vážně nemocná a většinu času tráví v posteli. Přes den sní o svém španělském kamarádovi Sebastianovi, se kterým se seznámila vloni o prázdninách. Jednou v noci se v Cecíliině pokoji objeví Ariel, menší chlapík podivného zevnějšku, který tvrdí, že je anděl a zapřede s Cecílií rozhovor o zázracích života. Cecílii se zdá Ariel poněkud otravný, ale nakonec se dohodnou, že pokud Cecílie bude vyprávět Arielovi, jaké to je být člověkem, Ariel poví Cecílii o andělích a záhadách vesmíru.

„Jako v zrcadle, jen v hádance“ je dojímavý, okouzlující a hravý příběh o dívce, která se na konci svého života učí přijmout smrt a porozumí, jak je život ve skutečnosti nádherný. Scénář byl napsán podle románu „Jako v zrcadle, jen v hádance“ od světoznámého norského spisovatele Josteina Gaardera.


Detailnější informace o filmu najdete na IMDB a ČSFD.

Sraz účastníků je ve čtvrtek 14. listopadu 2013 v 17:45 před Slévárnou.

Akce je veřejně přístupná.Více informací na www.sfklub.cz/i-et-speil-i-en-gate

Vít Švachouček

Přihlašování na tuto akci bylo ukončeno.