Detail akce

SIG Jazyky – Festival francouzského filmu – Praha

23.11.2013 16:00 - 17:30, Praha - Kino Světozor, Vodičkova 41
Festival francouzského filmu - předpremiéra filmu Má vlast v kině Světozor v Praze

V rámci Festivalu francouzského filmu probíhá v pražském kině Světozor předpremiéra filmu Má vlast (Né quelque part) v původním (francouzském) znění s českými titulky. Délka filmu je 87 minut.

26-letý student práv Farid žije celý svůj život ve Francii. Když jeho otec onemocní a pošle ho do Alžírska, aby se pokusil zachránit rodinný dům před demolicí, Farid objevuje krajinu, ve které ještě nikdy nebyl, jejíž jazykem se těžko domluví, zemi, která je podle něj nepochopitelně stará a zaostalá. V otcově obci však postupně registruje plejádu mimořádných postav, jejichž humor a přímočarost ho překvapí a hluboce zasáhnou. Mezi nimi je i jeho mladý bratranec, který má stejné jméno jako on a sen vycestovat do Francie. Dva mladí muži spolu cestují do města Oran pro důležitý právní dokument. Po senzační noci plné divoké hudby a alkoholu se Farid probudí sám v hotelovém pokoji - jeho bratranec zmizel i s jeho pasem...


Detailnější informace o filmu najdete na oficiální stránce, IMDB, FDB a ČSFD.

Vstupné činí 90 Kč. Pro účastníky, kteří se přihlásí do 19. 11. 2013 a do tohoto termínu uhradí zálohu převodem na můj účet, budou zajištěny vstupenky. Jako variabilní symbol uveďte svoje členské číslo nebo číslo telefonu. Ostatní si mohou samozřejmě zajistit vstupenky individuálně.

Sraz účastníků je v sobotu 23. 11. 2013 v 15:40 před kinem Světozor v Praze (Vodičkova 41, Praha).

Akce je veřejně přístupná.Více informací na www.festivalff.cz/Ne-quelque-part

Vít Švachouček

Přihlašování na tuto akci bylo ukončeno.