Detail akce

Dny evropského filmu - Láska na první boj

13.04.2015 18:45 - 20:30, Praha - Kino Lucerna, Štěpánská 61
22. dny evropského filmu - francouzská komedie Láska na první boj ve Velkém sále kina Lucerna v Praze

V rámci 22. dnů evropského filmu se promítá ve Velkém sále kina Lucerna v Praze francouzská komedie Láska na první boj v původním znění s českými titulky. Délka filmu je 98 minut.

Celovečerní debut francouzského režiséra Thomase Cailleyho, který svým předcházejícím krátkým filmem Paris Shanghai (2010) zaznamenal obrovský mezinárodní úspěch. I ve své dlouhometrážní prvotině zobrazuje nečekanou „srážku“ a společnou cestu dvou diametrálně odlišných postav, které tak posouvají hranice svých možností.

Zdá se, že Arnaud stráví pokojné léto v kruhu své rodiny, kolegů z práce a nejbližších přátel. Jednoho dne si však všimne krásné, ale drsné Madeleine, ztělesňující čistou energii a neustálý pohyb, která ho svým nevhodným a někdy násilným jednáním záhadně přitahuje. Mírumilovný Arnaud bere věci tak, jak jsou, naopak Madeleine neustále s něčím bojuje a překonává samu sebe. Jejím snem je podstoupit armádní výcvik a Arnaud se rozhodne ji v tom podporovat a chránit, čímž se jeho stereotypní život převrátí vzhůru nohama. Nic však nevyjde podle jejich plánu, protože vzájemně nepatří do svých rozdílných světů. Jediným východiskem je vytvořit si nový.

Cailleyho příběh o lásce a přežití, ale i o cestě z reality do světa snů a fantazie, okouzlil diváky i filmové kritiky na MFF v Cannes roku 2014 a hned po své mezinárodní premiéře získal Cenu FIPRESCI, Cenu Label Europa Cinemas, C.I.C.A.E. Award a hlavní cenu SACD Prize v sekci Directors' Fortnight. A kromě toho byl na prestižním canneském festivalu nominován na Zlatou kameru a Queer Palm.

Detailnější informace o filmu najdete na ČSFD, FDB a IMDB.

Sraz účastníků je v 18:30 před pokladnou kina Lucerna.Kontakt: Vítek Švachouček, svachov<na>seznam<tečka>cz, tel. RAGU GULF1
Více informací na www.eurofilmfest.cz/film/laska-na-prvni-boj-les-combattants/

Vít Švachouček, mvgamazo@gmail.com, tel. 776749020

Přihlašování na tuto akci bylo ukončeno.