Detail akce

Exkurze do ÚPT AV ČR

25.02.2016 13:45 - 16:00, Brno - ÚPT AV ČR


- Exkurze do Ústavu přístrojové techniky Akademie věd ČR -

"Je poživatelná holografická čokoláda? Kudy projdou elektrony než přitečou do FEI? Víte, že pomocí elektronového svazku můžeme nejen pohlížet do nanosvěta, ale rovněž jej spoluvytvářet? Pojďte s Mensou prozkoumat elektronovou litografii a průmyslovou holografii do laboratoří Akademie věd. Díky jejím špičkovým odborníkům a iniciátorovi celé akce Jardovi Kopalovi se můžete těšit na výjimečnou komentovanou prohlídku technologií, kterým patří budoucnost a které jen tak někde nespatříte."

ÚPT AV ČR je výzkumná instituce zabývající se výzkumem fyzikálních metod, speciálních technologií a unikátních přístrojových principů ve vědních oblastech elektronové optiky a mikroskopie, nukleární magnetické rezonance, bioinformatiky a koherenční světelné optiky. Vytváří špičkové technologické prvky a postupy v oborech ultravysokého vakua, kryotechniky a supravodivosti.

datum: čtvrtek 25.2. 2016
sraz: v 13:45 před vchodem ÚPT AV ČR
délka exkurze: 2 hodiny
předpokládaný konec: v 16:00
místo: Královopolská 147, Brno
více: www.isibrno.cz
parkování: dostupné v blízkosti budovy
Spojení a MHD: http://www.isibrno.cz/index.php?obr=2&co=/ustav/location.php&lang=_cz

Akce je zdarma, určena pro max. 15 přihlášených mensanů, splňujících minimální věk 18 let. Případnou neúčast po přihlášení pište prosím předem na níže uvedený email, děkuji.

Stanislav Wolf, ing.wolf@seznam.cz, tel. 604 623 092

Přihlašování na tuto akci bylo ukončeno.