Detail akce

ASEAN – Cesta - Praha

14.09.2016 17:45 - 20:00, Praha 1 - Kino Lucerna, Vodičkova 704/36
5. ročník Festivalu filmů zemí ASEAN v Praze - malajský film Cesta (The Journey) v kině Lucerna v Praze

V rámci festivalu asijských filmů ASEAN v Praze se promítá v kině Lucerna malajsko-čínský rodinný film Cesta v původním znění s českými i anglickými titulky. Délka filmu je 103 minut.

Film „Cesta“ je příběhem, který se odehrává na více kontinentech, a zabývá se tématem kultury nejen ve smyslu tradice ale jako vyjádření lásky. Když se Bee (Yew) poprvé po deseti letech vrátí do Malajsie, představí svému otci, který vystupuje pod jménem strýček Chuan (Lee), svého lehkovážného britského snoubence Benji (Pfeiffer). Benji nemá ani ponětí o čínské kultuře a nechápe čínské tradice, což přispívá k tomu, že Chuan s jejich sňatkem nesouhlasí. Vlivem neočekávaných okolností Chuan nakonec k sňatku neochotně svolí, avšak pod podmínkou, že jejich svatba proběhne v duchu čínských tradic. Součástí těchto tradic je také to, že Chuan musí osobně pozvat všechny své kamarády z dětství. A tak se tato podivná dvojice – Benji a Chuan – která jakoby ztělesňovala všechny rozdíly a rozpory různých kultur, vydá na cestu po celé zemi, aby osobně doručili pozvání. Navzdory jazykovým bariérám a počátečnímu oboustranného odstupu si oba muži nakonec uvědomí, že jejich priority jsou v podstatě úplně stejné.
Detailnější informace o filmu najdete na IMDB.

Vstup je zdarma, je však třeba si zajistit vstupenku. Pro účastníky, kteří se přihlásí do pondělí 12. 9. 2016 do 11:00, budou zajištěny vstupenky.

Sraz účastníků je v 17:45 před pokladnou kina Lucerna.Kontakt: Jarda Menčík, jaroslav<tečka>mencik<na>centrum<tečka>cz, tel. 725 0HRDE7
Více informací na www.kinolucerna.cz/klient-263/kino-68/stranka-2745/film-106902

Vít Švachouček

Přihlašování na tuto akci bylo ukončeno.