Detail akce

Exkurze do ÚPT AV ČR + Fyzikální divadlo ÚDiF

02.11.2017 16:10 - 18:30, BRNO - Ústav přístrojové techniky Akademie věd ČR
Pojďte s námi prozkoumat laboratoře do Ústavu přístrojové techniky Akademie věd ČR a zhlédněte představení fyzikálního divadla ÚDiF!ÚPT AV ČR je výzkumná instituce zabývající se výzkumem fyzikálních metod, speciálních technologií a unikátních přístrojových principů ve vědních oblastech elektronové optiky a mikroskopie, nukleární magnetické rezonance, bioinformatiky a koherenční světelné optiky. Vytváří špičkové technologické prvky a postupy v oborech ultravysokého vakua, kryotechniky a supravodivosti.

Otevřené budou laboratoře: Nukleární magnetická rezonance, Nízké teploty a supravodivost, Laserová technika a technologie, Elektronová mikroskopie, Elektronová litografie, Speciální technologie. Krátká videoukázka zde.

Na své si přijdou zejména lidé se zájmem o špičkové technologie, vědu a techniku, vývoj a výzkum a zvláštní efekty.kdy: čtvrtek 2.11.2017
čas: 16:15-17:45 (s divadlem ÚDiF do 18:30)
sraz: 16:10 před vchodem do budovy ÚPT AV ČR
upozornění: vchází se z ulice Královopolská
místo: ÚPT AV ČR, Královopolská 147, Brno-Královo Pole
mapa: Mapy.cz
parkování: dostupné v blízkosti budovy
MHD: zastávka Skácelova (TRAM 12, BUS 44,67,84, TROL 30)
pozn: přijďte prosím včas, ve městě mohou být místy dopravní zácpy

Po exkurzi bude následovat asi 45min představení divadla ÚDiF. ÚDiF neboli Úžasné Divadlo Fyziky je skupina lidí, kteří se rozhodli bavit diváky fyzikou. Show dělají profesionálně a na evropské úrovni. Publikum je často aktivní součástí vystoupení a podílí se i na vysvětlení toho "jak kouzla dělají". Více na: www.udif.czAkce do ÚPT AV ČR i představení fyzikálního divadla ÚDiF je ZDARMA!
(na místě nikdo nic neplatí)

Akce je určena nově pro až 70 přihlášených mensanů, a nyní i veřejnosti. Všechny je třeba přihlásit. Akce je vhodná i pro děti asi nad 9 let. Pro plnohodnotný zážitek představení divadla ÚDiF by děti měli znát alespoň základy fyziky (není nutno se představení zúčastnit). Pro jistotu si prosím poznamenejte telefon organizátora akce, najdete ho níže.

Stanislav Wolf, ing.wolf@seznam.cz, tel. 604 623 092

Přihlašování na tuto akci bylo ukončeno.