Detail akce

Exkurze do společnosti IVEP

30.04.2018 13:45 - 16:00, BRNO - IVEP a.s.
Pojďte se s námi podívat na výrobu vnitřních i venkovních přístrojů vysokého napětí a do zkušebny elektrických přístrojů a rozváděčů - "bleskové laboratoře".Společnost, kterou navštívíme tentokrát, je zajímavá jak vlastní výrobou a službami, tak svým zaměřením. Je ideální ukázkou historického vývoje brněnského průmyslu a s ním spjatým výzkumem. A nemluvím v řádu desetiletí, jako spíše staletí. Kořeny této společnosti totiž sahají až do osmdesátých let devatenáctého století, kdy inženýři Bartelmus a Donát založili v Brně první českou továrnu na elektrické stroje a zařízení všeho druhu - jak znělo v tehdejší zakládací listině.

IVEP a.s.
je společnost zabývající se výrobou a prodejem spínací techniky pro silnoproud. Zaměřuje se na vnitřní odpojovače, odpínače, zkratovače, uzemňovače, úsečníky, venkovní i vnitřní pojistkové spodky, pohony, izolátory, elektrická zařízení izolované plynem, pasivní prvky obvodu a reaktory. Zajišťuje zkoušení elektrických přístrojů a zařízení NN, VN a VVN i měřicích transformátorů napětí a proudu. Provádí ověřování rozváděčů, kalibrace, napěťové, mechanické i individuální zkoušky včetně klimatické odolnosti. S jejich produkty a službami se můžete setkat ve více než 50 zemích světa.

Společností IVEP nás provede pan ředitel Ing. Marek Chladil, za což mu velice děkujeme. Stejně tak děkujeme i mensance Ivoně Raurové, která nám dala tip a poskytla kontakt.

Na své si přijdou zejména lidé se zájmem o vědu a techniku, energetiku, strojní inženýrství, management a brněnskou historii.

kdy: pondělí 30.4. 2018
čas: 13:45 - 16:00
sraz: 13:45 u vchodu do IVEP a.s. (místo srazu zde)
adresa: IVEP a.s. , Vídeňská 117a, Brno
mapa: Mapy.cz, Google.maps
MHD: zastávky Ořechovská a Moravanské lány (TRAM 2)
parkování: parkoviště u areálu
poznámka: přijďte prosím včas, ve městě mohou být místy dopravní zácpy

Exkurze je určena pro max. 23 přihlášených. Doporučený věk 15+. Je zdarma.

Akci pro vás připravil SIG Manager: Mensa, YouTube, Facebook

Stanislav Wolf, ing.wolf@seznam.cz, tel. 604 623 092

Přihlašování na tuto akci bylo ukončeno.