Detail akce

AKCE ZRUŠENA Od rozhledny k rozhledně, 3. díl, Litoměřicko a Roudnicko

20.05.2018 10:15 - 00:00, Roudnice nad Labem - Roudnice nad Labem, Kratochvílova rozhledna, rozhledna Na Horách
AKCE ZRUŠENA Z DŮVODU MALÉHO POČTU ZÁJEMCŮ
Třetí díl celoročního seriálu Od rozhledny k rozhledně se uskuteční 19. a 20. května. Odvážné účastníky zavede na Litoměřicko a Roudnicko.

Rámcové a předběžné body programu Mensovní akce:

NEDĚLE 20. května 2018

10:15 setkání se zájemci u kašny uprostřed Karlova náměstí v Roudnici nad Labem (to je to hlavní náměstí, u kašny jsou stromy, lavičky)

10:30 prohlídka historického jádra Roudnice nad Labem s mým průvodním slovem zakončená na městské Kratochvílově rozhledně (trasa je dlouhá asi 2 km, převýšení cca 100 m)

12:30 pro zájemce společný oběd v jedné z roudnických restaurací. PŘI PŘIHLAŠOVÁNÍ NA AKCI PROSÍM DO POZNÁMKY NAPIŠTE, ŽE MÁTE ZÁJEM O OBĚD. DLE TOHO OBJEDNÁM STŮL VE VHODNÉM ZAŘÍZENÍ.

14:00 setkání na „kruháku“ okolo rozhledny Na Horách, která je při silnici mezi Roudnicí nad Labem a obcí Rohatce, SZ od Roudnice. Výstup na rozhlednu (cca 220 m n m, převýšení asi 3 m).

Další program bude domluven na místě s možnými variantami:

a) přejezd do obce Chotiněves (Vesnická památková zóna) a po prohlídce (pro zájemce s mým průvodním slovem) místní unikátní venkovské architektury pěší cesta cca 2 km na rozhlednu Hořidla (372 m n m, převýšení cca 100 m).

b) hrad Budyně nad Ohří v malebném stejnojmenném městysi

c) klášter Doksany

d) Terezín - procházka městem nebo po mohutném barokním opevnění, případně vybrané muzeum (např. relativně nové Muzeum města Terezína, Automuzeum, Muzeum La Grace, nebo některý z asi 10 otevřených objektů Památníku Terezín – nejnověji byla myslím otevřena rekonstruovaná Židovské modlitebna)

Ubytování: v případě potřeby si prosím zařiďte individuálně:
Informační centrum Roudnice nad Labem: https://www.roudnicenl.cz/mesto/informacni-centrum
Na setkání se těší Jana Štefaniková a Iva Berčíková

Jana Štefaniková, jana.stefanikova@mensa.cz, tel. 606 630 205

Přihlašování na tuto akci bylo ukončeno.