Detail akce

Od rozhledny k rozhledně

23.06.2018 10:00 - 24.06.2018 17:00, Louny a Žatec -
Víkendový výlet, sobotní posezní v Lounech a nedělní v Žatci.

SOBOTA 23. 6. 2018
V 10.15 sraz pod vrchem Červeňákem (Stříbrňákem) naproti čerpací stanici Rock oil. Možno přijet vlakem z Mostu a vystoupit v Lenešicích (9.02 – 9.27, přípoj od Ústí v 7.58 – 8.54) nebo autem parkoviště je pod Červeným vrchem)
Výstup na rozhlednu Stříbrňák (271 m.n.m.) je asi 500 m s převýšení 66 m. Na vrcholu je Ejemova chata s možností občerstvení. Vrátíme se po naučné červené a zelené turistické značce zpět přes Dobroměřice zpět do Loun. Když se zadaří, tak auty, jinak pěšky (je to asi 5 km). Doporučujeme parkování v Žižkově ulici (hned za mostem).
V 11.10 začne první část prohlídky města: opevnění, Žatecká brána, Chrám sv. Mikuláše (vyhlídky se 180 schody).
Ve 12 hodin si půjdeme odpočinout a najíst se do Zahradní restaurace http://www.hotelcernykun.eu.
Po obědě můžeme pokračovat prohlídkou náměstí a návštěvou infocentra.
Kdo bude mít ještě málo zážitků, může si přidat prohlídku archeoparku Březno a blízkých Postoloprt.
Ubytování místní doručují v penzionu Alfa www.alfalouny.cz.
NEDĚLE 24. 6. 2018
Ráno přesun do Žatce auty nebo autobusem (pražák v 9.06 z autobusového nádraží)
V 10 hodin začneme prohlídkou Radniční věže.
Náměstí města Žatce zdobí 47 metrů vysoká (140 schodů) radniční věž. Byla postavena v roce 1362, jako tržnice sukna. Sloužila nejen jako budova městské samosprávy, ale i jako sklad "kacířských knih" a válečných pokut: chmele a obilí, také se v ní nacházelo i vězení zvané rathauzní. V 18. stolení 2 krát vyhořela. Po rekonstrukci vznikla současná podoba. Dnes slouží jako rozhledna po městě a okolí. Z ochozu věže je vidět vedle zachovalých památek i několik kuriozit, kterými se město Žatec právem pyšní. První jsou komíny, díky kterým se v 19. století Žatec přezdíval jako „město se stovkou komínů“. Nejednalo se však o klasické průmyslové velikány, ale o komíny chmelařských budov. Jedinečné panorama asi třiceti zbylých komínů dnes tvoří jeden z hlavních pilířů kandidatury města na zápis do seznamu UNESCO. Druhou zajímavostí je hrob nejstaršího pivaře na světě, na který upozorňuje pamětní deska nedaleko morového sloupu. A do třetice, pověst říká, že kdo z ochozu radniční věže zahlédne hrad Hazmburk v Českém středohoří, tomu se splní tajné nevyřčené přání. A prý to skutečně funguje!
http://cs.zatec-thum.eu/turistika/infocentrum/zajimavosti/

od 13 hodin prohlídka Chrámu chmele
-je to zábavný a poučný turistický komplex sahající svými kořeny do bohatých tradic žateckého chmelařského regionu. Atraktivní prohlídky zaujmou široké spektrum návštěvníků. Rozličná náplň jednotlivých prohlídek je vhodná pro všechny věkové kategorie. Také rodiny s dětmi zde najdou aktivity pro celodenní výlet. Během návštěvy turistického komplexu se Vám odhalí nejedno tajemství pěstování chmele a vaření dobrého piva.

http://chchp.cz/cz/chram-chmele-a-piva


Těší se na vás Marcela, Jana a Iva

Iva Berčíková, iva.bercikova@mensa.cz, tel. +420 602840526

Přihlašování na tuto akci bylo ukončeno.