Detail akce

Západ USA a Kanady 2019

19.06.2019 08:00 - 04.07.2019 16:00, USA, Kanada -
16. zahraniční exkurze.

English version (application form must be filled in czech version of page)

Tentokráte opět zavítáme na západní část severoamerického kontinentu, trasa bude ale nová, severo-jižní. Na exkurzi navazuje Americké setkání Mensy ve Phoenixu.
Termín: 19. 6. - 4. 7. 2019.
AMG je potom do 7. 7.

Program
Plánujeme program turistického rázu obohacený o několik nevšedních zážitků.

Přiletíme do Seattle a zamíříme na sever do Kanady, kde navštívíme Vancouver, nejstarší národní park Kanady Banff a také olympijské Calgary. Poté se vrátíme na jih do USA, kde nás čeká nejprve Národní park Glacier následovaný NP Yellowstone a NP Grand Teton. Po návštěvě mormonského Salt Lake City přejedeme do NP Capitol Reef (popř. na další parky Utahu) a neodvážnější účastníci si vychutnají přechod Grand Canyonu z North Rim na South Rim. Na závěr zamíříme do Phoenixu, kde se rozdělíme na ty, kteří poletí domů, a ty, které zajímá i největší mensovní akce roku - Americké setkání Mensy.


Seattle
Město, ve kterém vznikly firmy Boeing, Microsoft, Amazon či Starbucks.


Vancouver
Třetí největší město Kanady, které hostilo olympijské hry v roce 2010.
NP Banff
NP Banff je nejstarší národní park Kanady. Užijeme si zde jezera, hory a vodopády.

Calgary
Olympijské hry 1988, město má vlastní hokejový tým - Calgary Flames, za který ještě v sezóně 2017/2018 hrál Jaromír Jágr.NP Glacier
Jezera, hory, alpské louky.NP Yellowstone
Druhý nejstarší národní park na světě oplývá jezery, kaňony, řekami, vodopády a pohořími. Gejzír Old Faithful a další geotermální úkazy.

NP Grand Teton
Grand Teton - 4 199 m, skály, ledovce, bizoni, medvědi.

Salt Lake City
Olympijské hry 2002, ústředí Církve Ježíše Krista svatých posledních dnů.

NP Capitol Reef
Jeden z parků státu Utah s nádhernými červenými skalními útvary, kaňony i flórou. V blízkém okolí vybízí k návštěvě řada dalších národních parků.

NP Grand Canyon
Monumentální přírodní útvar vytvořený řekou Colorado. Velkým zážitkem je stanout na jeho kraji, nemoha oči odtrhnouti. Pokud se ovšem rozhodnete přidat k výpravě, která Grand Canyon plánuje přejít ze severní hrany na jižní, čeká Vás životní zážitek.

Phoenix
Uprostřed Arizony, uprostřed pouště naleznete nečekaně jedno z největších měst USA. My tady ovšem zavítáme kvůli American Mensa Gathering, což je největší mensovní událost na světě.

Doprava
Osobní automobily (ne vlastní, ale půjčené) - celou výpravu rozdělíme do aut. Do přihlášky prosím uveďte Váš vztah k řízení (s automatem).
Do USA se přepravíme letecky Praha - Seattle a zpět Phoenix - Praha.

Přihlášky a cena
Letenky budeme kupovat už v letošním roce, proto je termín pro závaznou přihlášku stanoven na 16. listopad 2018 (a to včetně platby zálohy ve výši 22 000 Kč). Záloha (resp. letenka) bude nevratná. Po 16. 11. negarantujeme let společně se skupinou a může se zvýšit celková cena akce.

Celková cena této zahraniční exkurze je kalkulována na 51 500 Kč. V ceně je zahrnuto: letenka z Prahy (a zpět), veškeré náklady na zapůjčení aut, pojištění aut, benzín a voda do ostřikovačů, také ubytování ve čtyřlůžkových pokojích, mapy, turistické materiály, amatérský průvodce a další drobné výdaje. Cena nezahrnuje stravu, poplatek ESTA, pojištění do zahraničí a vstupné. Nečlenové Mensy + 320 Kč. Přihláška po 16. 11. bude dražší.

Současně s přihláškou pošlete prosím zálohu ve výši 22 000 Kč (případně +320 Kč) na účet č. 2201326161/2010.

Pokud byste nechtěli zajistit letenku a pořídíte si ji sami, pak nám to prosím napište.

Máte-li dotazy - neváhejte a pište/volejte.


Hana Kalusová, hana.kalusova@mensa.cz, tel. +420 777 004 678
Tomáš Blumenstein, tblumen@mensa.cz, tel. +420 603 726 030

Tomáš Blumenstein, tblumen@mensa.cz, tel. +420 603 726 030

Přihlašování na tuto akci bylo ukončeno.