Detail akce

EXKURZE + WORKSHOP v ÚPT AV ČR (od 16:15)

08.11.2018 16:15 - 17:45, BRNO - ÚPT AV ČR
Chcete se dozvědět něco zajímavého v laboratořích Ústavu přístrojové techniky AV ČR? Nebo si rovnou vytvořit vlastní hologram na speciálním workshopu?ÚPT AV ČR je výzkumná instituce zabývající se výzkumem fyzikálních metod, speciálních technologií a unikátních přístrojových principů ve vědních oblastech elektronové optiky a mikroskopie, nukleární magnetické rezonance, bioinformatiky a koherenční světelné optiky. Vytváří špičkové technologické prvky a postupy v oborech ultravysokého vakua, kryotechniky a supravodivosti.

V rámci EXKURZE navštívíme laboratoře Nukleární magnetická rezonance, Nízké teploty a supravodivost, Laserová technika a technologie, Elektronová mikroskopie, Elektronová litografie a Speciální technologie. Pro exkurzi máme rezervováno 15 míst.

Souběžně s exkurzí proběhne v běžně nedostupné části laboratoří Elektronové litografie i speciální WORKSHOP, kde se návštěvníci pod vedením vědců seznámí s procesem přípravy holografické matrice. Během prohlídky si celý proces sami vyzkouší na vlastním hologramu. Ten si po skončení workshopu odnesou jako suvenýr. Pro Speciální workshop máme rezervováno 5 míst.kdy: čtvrtek 8.11.2017
čas: 16:15-17:45
sraz: 16:10 před vchodem do budovy ÚPT AV ČR (vchází se z ulice Královopolská)
místo: ÚPT AV ČR, Královopolská 147, Brno-Královo Pole (mapa)
MHD: zastávka Skácelova (TRAM 12, BUS 44,67,84, TROL 30)
parkování: v blízkosti budovy
pozn: je nutno přijít včas

Exkurze i workshop jsou zdarma. Exkurze je určena pro 15 přihlášených a workshop pro 5 přihlášených. Exkurze je vhodná i pro děti asi nad 9 let. Workshop je však podmíněn věkem, minimální věk je 10 let, přičemž děti od 10 do 15 let mohou jen v doprovodu dospělého. Exkurze a workshop jsou dvě různé akce! Chcete-li se zúčastnit obojího, musíte se přihlásit i na druhou akci, která následuje po první, tedy v 17:45. Exkurze a workshop začíná vždy ve stejný čas a obojí trvá 90 minut.

PŘI PŘIHLAŠOVÁNÍ PROSÍM NAPIŠTE ZA JMÉNO DO ZÁVORKY "EXKURZE" NEBO "WORKSHOP", PODLE TOHO ČEHO SE CHCETE ZÚČASTNIT. MAX. POČET PŘIHLÁŠENÝCH NA KAŽDÝ WORKSHOP JE 5.

Stanislav Wolf, ing.wolf@seznam.cz, tel. 604 623 092

Přihlašování na tuto akci bylo ukončeno.