.: Hrátky s logikou 14/ 2009

publikováno 11. 7. 2009

Řídí Jaroslav Flejberk

Po čtyřech tečkách
Nakreslete do roviny minimálně 16 bodů a minimálně 8 přímek tak, aby na každé nakreslené přímce ležely právě 4 body. Pokud vám úlohu připadá jednoduchá, můžete si ji zesložitit podmínkou, že každým nakresleným bodem musí procházet právě čtyři přímky.

Odpovědi pošlete vyjímečně z důvodu prázdnin do jednoho měsíce na adresu: víkendové Dobré jitro, Hrátky s logikou, Český rozhlasu 2, Vinohradská 12, 120 99 Praha 2. Odpovědi lze též zaslat na email: hratky@hryahlavolamy.cz.
Tři vylosovaní výherci obdrží dárek.


Voda všude kolem
Minule jste hledali minimálně patnáct slov, každé na jiné počáteční písmeno abecedy. A tentokráte jsme hledali jména řek, jež pramení či protékají Českou republikou.
Došlo mnoho odpovědí a těžko vyzdvihnout ty nejzajímavější. První z nich však byla od pana Jana Kálíka : Bílina, Cidlina, Doubravka, Chrudimka, Jevišovka, Kamenice, Labe, Mže, Nežárka, Otava, Ploučnice, Radbúza, Sázava,Vydra a Želivka.


Hrátky s logikou č. 14/2009 vysílal Český rozhlas 2 – Praha v Dobrém jitru 11. 7. Další díl si můžete poslechnout v sobotu 22. 8. 2009 v 6.40. Český rozhlas 2 - Praha

 

RNDr. Jaroslav Flejberk
http://www.hryahlavolamy.cz/