.: Hrátky s logikou 22/ 2009

publikováno 28. 11. 2009

Řídí Jaroslav Flejberk

Výlet na kolech
Jsou matematické úlohy, jež je lepší řešit odzadu. Zde je jedna z nich. První den poznávacího zájezdu ujeli účastníci jednu sedminu trasy. Druhý den jednu třetinu zbývající trasy. Následující den jednu čtvrtinu zbývající trasy a čtvrtý den jednu polovinu zbytku. Poslední pátý den pak zbylo urazit 75 kilometrů. Jak dlouhá je celá trasa?

Odpovědi pošlete do týdne na adresu: víkendové Dobré jitro, Hrátky s logikou, Český rozhlasu 2, Vinohradská 12, 120 99 Praha 2. Odpovědi lze též zaslat na email: hratky@hryahlavolamy.cz.
Tři vylosovaní výherci obdrží dárek.


Úsměvná hádanka
Pokud jste následující hádanku znali, pak ji bylo snadné vyřešit. Putuje to okolo světa a vždy je to v rohu. Co to je? Jako malou nápovědu jsme uvedli, že to potřebují i mnozí z vás, pokud nám chtěli zaslat písemnou odpověď. Řešením pak byla poštovní známka, jež putuje kolem světa a vždy bývá nalepena v rohu.


Hrátky s logikou č. 22/2009 vysílal Český rozhlas 2 – Praha v Dobrém jitru 28. 11. Další díl si můžete poslechnout v sobotu 12. 12. 2009 v 6.40. Český rozhlas 2 - Praha

 

RNDr. Jaroslav Flejberk
http://www.hryahlavolamy.cz/