SIG Ekologie

Příští akce

Připojte se do Facebook skupiny: https://www.facebook.com/groups/112458439533558/ nebo jen si čtěte její obsah.

Náplň SIGu

Ekologie a všechno kolem ní. Ekologie je široký pojem a hodně výbušné téma. Proto pro pozvánky a odkazy na zajímavé články je určena konference, pro následnou diskuzi je určeno diskuzní fórum na intranetu Mensy. 

Komunikační prostředky SIG

Primárním komunikačním kanálem je Facebook skupina, ostatní se v realitě příliš nepoužívají.

  • Facebook skupina https://www.facebook.com/groups/112458439533558/, pro čtení dostupná i pro lidi mimo skupinu.
  • wiki space najdete na adrese wiki-sig-eko.jdem.cz (odkaz bude fungovat i v případě až se wiki přesuneme z http://54.149.180.167:8090/display/SP/SIG+Penize jinam) - určen pro jakoukoliv komunikaci/informaci, kterou stojí zaznamenat, uchovat, updatovat. Pro registraci použijte mensovní email, v případě problém, dotazů, pište mi vlk@mensa.cz
  • Tyto webové stránky - ekologie.mensa.cz - pro víceméně statické informace o SIGu, máte-li tip, co zde změnit, pište vlk@mensa.cz
  • Emailová konference s emailovou adresou sig-ekologie@googlegroups.com, pro přidání vaší emailové adresy mi napište, popř. s mensovním emailem či jiným google účtem požádejte o členství na adrese https://groups.google.com/forum/?hl=cs#!forum/sig-ekologie
  • Diskuzní fórum naleznete zde. Toto diskuzní fórum je určeno jako doplňkový kanál SIGu, především pro zajímavé a proto rozsáhlé diskuze.
  • Stará emailová konference na intranetu SIGu sice zůstane zachována, nicméně je primárně určena, aby noví členové nalezli tento SIG na intranetu. Nadále už nebude brán ohled na mnohá omezení této emailové konference (problémy s přílohami, formátováním, počtem denně zaslaných zpráv apod.) a jednou za čas hlavně použita na upozornění, že existuje nová emailová konference.

Historie

 

Ke dni 2018-02-08 jsem založil Facebook skupinu SIGu. Na mwiki ponechávám trvalejší obsah, průběžně zajímavé články budu dávat na Facebook. Skupina SIGu je veřejná, tzn. přečíst si články bude moci i ten, kdo nemá Facebook účet.

Ke dni 2015-05-19 má SIG 58 členů, nicméně nadále už počet členů nepůjde sledovat vzhledem k přechodu k nové emailové konference  sig-ekologie@googlegroups.com k tomuto dni.

K 2013-03-17 byly spuštěny webové stránky tohoto SIGu.

SIG Ekologie  vznikl během několika dní v půlce března 2013.

Zakládající členové: Vladimír Kutálek, Lenka Stodůlková, Vítek Švachouček

Uplynulé akce

 

Náměty a tipy pište na adresu vlk@mensa.cz

Vladimír Kutálek, vlk@mensa.cz