SIG Improvizace

Zakládajícími členy SIGu jsou Miroslav Charvát (koordinátor), Eliška Zaepernicková, Hana Huspeková, Martina Tyna Doležalová, Veronika Hlavatá, Andrej Lobotka, Dalibor Šulc a Zdeněk Čadek.

Koordinátor: 
Miroslav Charvát
+420 606 427 893
miroslav.charvat@mensa.cz
sig-improvizace@mensa.cz

Kdy a kde se s námi můžete setkat

Scházíme se zpravidla v liché pondělky a sudé čtvrtky (lichá/sudá podle čísla týdne v roce), vždy od 18:30 do 21:30. Toto neobvyklé rozložení termínů (Po a Čt) jsme zvolili proto, abychom sladili různorodé časové možnosti zájemců. A tak se bude na všech trénincích scházet silné jádro SIGu a několik členů bude docházet alespoň jednou za 14 dnů.

Pondělní tréninky vede David, absolvent Theaterpaedagogik BuT (https://dasei.eu/). Je to můj bývalý kolega z improvizační skupiny KOPR. Čtvrteční tréninky vedu já (Mirek).

Co můžete na / od tréninku očekávat

Na trénincích si vyzkoušíte základní i pokročilé improvizační techniky. Z vlastní, několikaleté zkušenosti vím, že si při tom člověk užije spoustu legrace a zároveň je překvapený, jak těžké je prostě jen reagovat a moc u toho nepřemýšlet. Ale je to moc zajímavé. A získané dovednosti se dají využít i v běžném životě, v práci, podnikání.

Vůbec přitom nevadí, že jste zatím nebyli na žádném tréninku, nebo že můžete docházet pouze nepravidelně. Nastoupit do rozjetého vlaku můžete kdykoli a ostatní vám pomohou se chytit a užít si to naplno. O tom improvizace je: pomáhat si navzájem, podporovat se, přijímat nabídky a rozvíjet je, nechat druhého zazářit.

Improvizaci se totiž nemusíte věnovat jen s cílem hrát improvizační divadlo, účastnit se improligy. Můžete se chodit na tréninky jen vyblbnout, objevovat nové roviny sebe sama, naučit se něco úplně nového. Je a bude to vždy jen na vás.

A nemusíte se bát, že se třeba ztrapníte. V improvizaci totiž platí zásada, že udělat něco špatně je důvod k potlesku.

U toho prostě nesmíte chybět

Zaškrtněte si odběr novinek v konferenci SIGu improvizace na intranetu.

Připojte se k ke skupině na FaceBooku https://www.facebook.com/groups/415237515619317/

Přihlašte se na trénink - plán nejbližších tréninků: