SIGLego

„Hledáme mensany, kteří mají rádi kostky a dílky Lego®, ať jsou ještě děti, či už dospělí. Nejlépe takové, kteří i nějaké stavebnice Lego® či Duplo® vlastní. Hlavní náplní SIGu je zorganizovat pořádnou výstavu modelů z kostek Lego®.

Samozřejmě bychom se snažili sdílet zajímavé informace o stavebnici Lego®, možná i něco vyměnili a výhodně koupili, v případě zájmu uspořádali i výlet do parku Legoland®.

 

Modely:

Asijská zoo Avatar - Rodný strom

 

Soutěže:

LEGO Kachna

Lego.kachna@mensa.cz, siglego@mensa.cz

SIG Lego vyhlašuje soutěž pro všechny, kdo mají doma kostky Lega. Vaším úkolem je postavit kachnu, a to ideálně takovou, aby v jejím břiše bylo malé 3D bludiště, kterým projde malá kulička. Vaše výrobky budou otestovány následujícím způsobem: Výtvor bude odborně prohlédnut a bude určeno místo, představující zobák kachny. Následně se testující osoba pokusí do zobáku vložit malou kuličku. (kuliček bude připraveno více, různých rozměrů). Potom bude kachnou všemožně a samozřejmě natolik opatrně třepat, aby mohlo docházet k posunu kuličky a zároveň model nebyl poškozen. Pokud kulička vyjde ven otvorem na jiném místě modelu, je úkol splněn. Nejkrásnější taková kachna vyhrává 1 vstupenku do Kostkolandu (dle výběru Praha nebo Brno, viz www.kostkoland.cz). Protože v Kostkolandu shodou okolností právě probíhá stavitelská soutěž, pokud si pospíšíte, můžete se svým výtvorem zařadit i do jejich soutěže (a zabít tak dvě kachny jednou ranou). Zkouška prvních modelů proběhne na JMS v Luhačovicích, další na PMS v Ústí, dále dle domluvy. O svých výtvorech informujte, prosím SIG Lego. 

Významný vědecký objev

Ponorka

 

Vize budoucnosti

Statek budoucnosti

Vesmírná loď

Desková či logická hra

Hide & Seek: Pirate

 

Odkazy:

Webové stránky mimo Mensu ČR, zabývající se dílky Lego®, hodné pozornosti.

www.lego.com - oficiální stránky společnosti Lego®

www.kostky.org - stránky pro české fandy, hlavní sekcí je fórum, kde se můžete pochlubit vlastními výtvory, dozvědět se o zajímavé slevě nebo jen podebatit o připravovaných sadách

www.bricklink.com - prodej/nákup nejen speciálních dílků nebo sad, které nejsou už běžně v prodeji nebo se do ČR vůbec nedostanou, seznamy dílků, porovnání cen a jiné

www.brickset.com - přehled sad, figurek

www.peeron.com - databáze sad, dílků, figurek

www.rebrickable.com - databáze, která Vám přehledně ukáže, co si můžete postavit z dílků, které vlastníte. Můžete si uložit také vlastní set a publikovat ho ostatním.

 

 

Zakládající členové:

Milada Pytelová, Zdeněk Pytela, Lenka Stodůlková, David Urbánek

 

Koordinátorka:

Hana Kotinová, 732 142 964, hana.kotinova@mensa.cz

 

 

LEGO® a DUPLO® jsou obchodní značky skupiny společností LEGO, která nesponzoruje, neautorizuje ani nepodporuje tento web.