SIG Zbraně

Poslání SIG Zbraně

SIG Zbraně je sdružení lidí zajímající se o střelné zbraně. Naším cílem je poskytnout prostor pro vzájemnou diskuzi a sdílení zkušenosti, znalosti a zážitků, propagovat tématiku zbraní mensanům a vyvracet často populární omyly. Jsme proti všem snahám vedoucí k omezování vlastnictví zbraní, protože to vede ke zhoršení bezpečnostni jedince a celé společnosti. A podporujeme jedince ve snaze získat zbrojní průkaz a v bezpečném používání zbraní. To vše v rámci zákonů České republiky.

Připoj se k nám!

Chceš se zapojit do SIGu? Zaškrtni si příjem zpráv z našeho SIGu na stránce Příjem konferencí v sekci Konference SIGů a přidej se do Facebookové skupiny SIG Zbraně. Tak budeš mít přehled o naši diskusi a taky o chystaných akcích. ;-)

Uskutečněné akce a plánované akce

  • červenec 2020: setkání SIG Brno (odkaz na akci)
  • srpen 2020: návštěva střelnice  (odkaz na akci)
  • srpen 2020: Střelnice WILDGAME opening (odkaz na akci)
  • září 2020: setkání SIG Zbraně Praha, Brno a Ostrava
  • podzim 2020: přednáška odborníka na zbraně pro všechny Mensany
  • listopad 2020: online setkání přes aplikaci Zoom (viz Facebook)
  • 25. listopadu 2020: online přednáška o Sportovní střelbě (odkaz na akci)
  • leden / únor 2021: přednáška odborníka na zbraně pro všechny Mensany

Kde získat více informací o zbraních?

- Server ZbraneKvalitne.cz

Dobrý start pro zájemce o získání zbrojního průkazu. Je tu probráno všechno od toho, co je to zbrojní průkaz, jak vypadá celý proces až po vysvětlení celé teorie. 

- Seznam testových otázek ke zkoušce odborné způsobilosti

Přehled všech 511 otázek ke zkoušce odborné způsobilosti. Je zapotřebí znát správné odpovědi na všechny otázky a pak u zkoušet je správně zodpovědět. Pokud se tomu budete věnovat, tak se to dá naučit za měsíc.

- Aplikace ZbraněKvalitně

Velmi dobrá aplikace na naučení se testovacích otázek pro zbrojní průkaz a vyzkoušení testu nanečisto. To vše včetně odkazů na zákony a přehledné statistiky.

- Video o bezpečném zacházení se zbranění

Skvělé video na Youtube o tom, jak bezpečně zacházet se zbranění, jejich rozborka a na co si dát pozor během zkoušek. Je to dobrý zdroj na naučení / opakování si bezpečnosti, aby jste nevyletěli od zkoušek. 

- 14 základních mýtů a fakt o zbraních

Přehled 14 základních mýtů o zbraních a uvedení těchto omylů na právou míru. Aneb nenechme se vláčet mediální relitou a pojďme se kouknout pravdě do očí. 

- Fakta o zbraních z pohledu OSN

Další pohled do statistik z dílny OSN. Na datech je tam dobře vysvětleno, proč zbraně nejsou příčinou kriminality, ale spíše naopak. Vlastnictví zbraní vede ke snižování kriminality.

Koordinátor

Vojtěch Audy 

Telefon: +420 777 119 715

Email: vojtechaudy@gmail.com

Web: vojtechaudy.cz

 

Poslední aktualizace: 15. listopadu 2020